L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – Metų sportininkė, A. Zadneprovskis – Metų treneris

2021-iesiems skaičiuojant paskutines dienas, Vilniuje pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai. Po metų pertraukos į parodų rūmus „Litexpo“ sugrįžo prestižiniai Lietuvos sporto apdovanojimai – antradienio vakarą šimtai susirinkusių svečių sveikino olimpinio ir paralimpinio sporto atletus, jų trenerius.

Ltok.lt / Manto Gudzinevičiaus nuotr.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) organizuojamas renginys jau tapo gražia tradicija – geriausi Lietuvos sportininkai kasmet apdovanojami nuo 1994-ųjų. Antradienį šventiniu raudonu kilimu žengė būrys pasipuošusių sporto entuziastų, tarp jų – atletai, jų komandos nariai, sporto, kultūros ir švietimo pasaulio atstovai, politikai, diplomatai ir daugelis kitų.

„Ši šventė – dar viena proga padėkoti mūsų sportininkams, treneriams, medikams ir kitiems specialistams už atsidavusį ir sunkų darbą, kurio dėka Lietuvos vardas garsiai skamba pasaulyje. Pastarieji metai sporto bendruomenei nebuvo lengvi, todėl noriu mums visiems palinkėti vienybės, įsiklausymo ir dar glaudesnio darbo sporto ir sportininkų labui“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Šešiose nominacijose bus apdovanoti ir olimpinio, ir paralimpinio sporto atletai.

„Džiaugiuosi, kad šiemet kartu apdovanojame olimpinio ir paralimpinio sporto atstovus. Tai – ne tik ilgus metus besitęsiančio bendradarbiavimo su Lietuvos paralimpiniu komitetu, bet ir lygybės sporte simbolis“, – įsitikinusi D. Gudzinevičiūtė.

Vienybe apdovanojant sportininkus džiaugėsi ir LPAK prezidentas Mindaugas Bilius. Pasak jo, tai, kad vienoje scenoje skiriamas dėmesys tiek olimpiečiams, tiek paralimpiečiams rodo, kad visuomenė tampa vis brandesnė.

„Sveikinu atletus laureatus, kurie savo pergalėmis džiugino Lietuvos žmones, įkvėpė jiems pasididžiavimo savo šalimi, tikėjimo jos ateitimi. Dėkoju jiems už sunkų darbą ir atsidavimą, gerbėjams – už neįtikėtiną palaikymą, kurio sulaukėme šiais metais. Ačiū visiems remiantiems sportą ir taip prisidedantiems prie Trispalvės kelionių per visą pasaulį. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už kvietimą švęsti kartu, o sporto bendruomenei – susitelkimo ir vienybės ieškant sprendimų, kurie leistų išsaugoti ilgametį įdirbį – šiandienos ir ateities Lietuvos pergalių garantą“, – kalbėjo M. Bilius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kalbėjo, kad nors pastarieji metai ir nebuvo lengvi, net sudėtingomis sąlygomis sportininkams pavyko pasiekti puikių laimėjimų.

„Jūsų pasiaukojimas, pergalių siekis kiekvienam mūsų yra sektinas pavyzdys. Gerinti rezultatams reikia ne tik didinti finansavimą sportui, bet ir esminių pokyčių. Tikiuosi, kad jau parengti sporto bendruomenės siūlymai, kaip keisti ir tobulinti šalies sporto sistemą, kad ši gebėtų paruošti aukščiausio lygio sportininkų, padės grąžinti mūsų sportą į patį aukščiausią lygį“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Šventinis Lietuvos sporto apdovanojimų vakaras prasidėjo muzikine programa – susirinkusius su simboline daina „Aš esu vėliava“ sveikino Vidas Bareikis. Renginio vedėjų vairas buvo patikėtas jo vedėjams, patyrusiems televizijos vilkams Ievai Stasiulevičiūtei ir Mindaugui Stasiuliui.

Tarę sveikinimo žodį jie pristatė visas nominacijas ir pirmuosius nugalėtojus. Šias metais sportininkai buvo vertiname keliose skirtingose kategorijose, į geriausių sportininkų vardą pretendavo olimpinių sporto šakų atstovai, atskirai buvo pagerbti ir paralimpiečiai.

Apdovanojimų metu olimpinio ir paralimpinio sporto atletai pagerbiami šiose nominacijų kategorijose: „Metų sportininkas“, „Metų sportininkė“, „Metų komanda“, „Metų treneris(-ė)“, „Metų proveržis“.

Lietuvos sporto apdovanojimų olimpinio sporto laureatus rinko Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, sudaryta iš ŠMSM, LTOK, LPAK, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Nacionalinės sportininkų asociacijos atstovų. Nominantai buvo renkami atsižvelgiant į 2021-aisiais olimpinių sporto šakų olimpinėse rungtyse (ar kategorijose) pasiektus rezultatus.

Balsuoti buvo kviečiami ir sporto gerbėjai, savo nuomonę iki gruodžio 14 dienos jie galėjo išreikšti portale LTOK.lt. Renkant nugalėtojus visuomenės balsas sudarė 25 proc.

HS105561 1536x1024Susumavus rezultatus galiausiai paaiškėjo 2021 metų laimėtojai. Gausių ovacijų sulaukė „Metų trenerio“ kategorijoje du varžovus nurungęs, Tokijo žaidynėse 2 vietą užėmusios penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės treneris Andrejus Zadneprovskis. Šioje kategorijoje taip pat nominuoti buvo Tokijo žaidynėse 4 vietą užėmusių irkluotojų Mildos Valčiukaitės ir Donatos Karalienės treneris Virgaudą Leknickas bei Tokijo žaidynėse 5 vietą užėmusių dviratininkių Simonos Krupeckaitės ir Miglės Marozaitės treneris Dmitrijus Leopoldas. A. Zadneprovskį scenoje sveikino ir apdovanojimą jam įteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Man niekada neteko ragauti trenerio duonos, bet žinau, kad ji nėra lengva. Tai profesija, kuri trunka 24 val. per parą, juk treneris yra antras sportininko tėvas ar mama – su treneriu dažnai praleidžiama daugiau nei su šeima“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė J. Šiugždinienė.

„Ačiū Laurai, kad ji sugebėjo ir atvežė Tokijo sidabrinį medalį. Visiems noriu palinkėti daug sveikatos“, – kalbėjo Metų treneris.

Paskutinis ilgai lauktas apdovanojimas atiteko pačiai L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei, ji įvertinta kaip geriausia „Metų sportininkė“. Drauge su L. Asadauskaite-Zadneprovskiene tarp geriausių moterų sportininkių varžėsi ieties metikė Liveta Jasiūnaitė ir kita penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė. Apdovanojimą olimpinei čempionei, pastarųjų olimpinių žaidynių sidabro laimėtojai įteikė muzikantas Andrius Mamontovas.

„Labai malonu jau ketvirtą kartą gauti tokią statulėlę ir būti išrinktai Metų sportininke. Man tai labai daug reiškia. Tačiau tai nėra mano vienos apdovanojimas, tai – visos mano komandos nuopelnas. Nėra geresnio jausmo, kaip stovėti ant aukščiausio laiptelio ir iškelti Lietuvos vėliavą. Noriu palinkėti niekada nepasiduoti, net iškilus sunkumams“, – sakė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.