Jojimas

JOJIMAS (U22 ir vyresni):

Žirgai: Varžybų dalyviams žirgai skiriami burtų keliu ir jie privalo joti ant jiems skirto žirgo. Konkurso dalyviai gali naudoti savo aprangą, kilpą ir pavadžius, visą kitą – suteikia varžybų organizatoriai. Viskas turi atitikti varžybų nuostatus.

Trasa: Jojimo trasą sudaro 10 kliūčių, iki 12 šuolių. Trasa skirta patikrinti varžybų dalyvio gebėjimą valdyti žirgą ir įveikti kliūtis.

Vertinimas: Varžybų dalyviai vertinami pagal tai, kaip buvo įveikta trasa, kiek klaidų padaryta ir ar nebuvo viršytas laiko limitas. Maksimali taškų suma – 300. Jojimo rungtyje yra 10 kliūčių, kai kūrios – dvigubos. Tai reiškia, kad nors kliūčių yra 10, šuolių sportinikas/ė ir žirgas turi padaryti 12. Baudos skiriamos už numestas kliūtis, atsisakymus šokti per kliūtį, žirgo nepaklusnumą, laiko viršijimą. Jei žirgas atsisako šokti per kliūtį, sportininkui/ei minusuojami – 7 taškai. Jei žirgas sustoja prieš kliūtį atimama 10 taškų. Jei sportininkas/ė pavėluoja 1 sek. startuoti, jam/jai minusuojamas 1 taškas. Jei sportininkas/ė bet kuriuo rungties metu nukrenta nuo žirgo, jo/s laukia eliminacija, tai yra jis/ji gauna 0 taškų už jojimo rungtį. 

Jojimo kliūtis kaip penkiakovės dalimi lieka TIK iki Paryžiaus olimpinių žaidynių (2024). Po to ji bus keičiama kliūčių ruožo kliūtimi.