Geriausiai iš lietuvių penkiakovininkių pasirodžiusi Gintarė Venčkauskaitė Pasaulio taurės etape – 9

Paskutinis Pasaulio taurės etapas Sofijoje buvo kupinas emocijų ir kovos. Aukščiausiai iš lietuvių – 3 vietoje – finalines varžybas pradėjusi Elzbieta Adomaitytė, finišavo 12. Ieva Serapinaitė po nesėkmingos jojimo rungties, toliau varžybose nedalyvavo. Gintarė Venčkauskaitė vėl demonstravo olimpietės valią, iš 16 pozicijos po fechtavimo rungties, pakilo iki 9.   

Jauniausia Lietuvos rinktinės narė Elzbieta Adomaitytė paskutiniame Pasaulio taurės etape demonstravo puikią fizinę formą. Jojimo rungtyje sportininkė surinko maksimalius galimus 300 taškų ir pakilo į 2 vietą bendroje įskaitoje. Po plaukimo sportininkė vėl grįžo į 3 vietą bendroje įskaitoje. Tačiau spaudimas iš labiau patyrusių varžovių Elzbietą „pasivijo” bėgimo ir šaudymo rungtyje. Elzės šaudymo serijos buvo gana ilgos – virš 20 sek., taigi sportininkę pralenkė net 12 varžovių. Elzbieta bėgime ir šaudyme finišavo 15 ir bendroje įkaitoje užėmė 12 vietą.   

Ilgametę patirtį turinti Gintarė Venčkauskaitė po fechtavimo rungties startavo 16 ir su kiekviena rungtimi, po truputį kilo bendroje įskaitoje. Paskutinėje, bėgimo ir šaudymo rungtyje, Gintarė jau buvo pakilusi iki 11 pozicijos. Žinodami, kad olimpietės stipriausia rungtis bėgimas ir šaudymas, kad ji ne kartą jau demonstravo savo galimybes dažnai aplenkdama daugiau nei dešimt varžovių, net varžybų komentatoriai svarstė ar Gintarė lips ant medalių pakylos. Deja, šiandien iki pakylos Gintarei pritrūko ir ji finišavo 9.   

„Pusfinalio kova dėl patekimo į finalą atėmė labai nemažai jėgų. Su treneriu vis ieškom būdų kaip pailsėti ir atsigauti po tokių dienų, tačiau finaluose fizinis nuovargis visuomet jaučiasi. Varžomės beveik kiekvieną dieną 5-6 dienas iš eilės. Žinoma, jaučiu spaudimą ir iš jaunesnių sportininkių, tačiau tai turbūt dar labiau įkvepia kovoti. Ieškoti būdų, kovoti ir nepasiduoti,” – po stabilaus ir įkvepiančio pasirodymo sakė olimpietė Gintarė Venčkauskaitė.   

Emocijų audra užklupo Ievą Serapinaitę, kuri finalą pradėjo būdama 4 vietoje ir jojimo rungtyje startavo su šypsena. Sportininkės žirgas užkabino vieną iš kliūčių ir tai išmušė ne tik gyvūną, bet ir raitelę iš ritmo. Žirgas atsisakė šoki per sekančią kliūtį, o Ieva stengdamasi išlikti balne, pametė balnakilpę. Ši aplinkybę atėmė daug brangaus laiko iš sportininkės. Kelis kartus pabandžiusi grąžinti koją į balnakilpę, sportininkė su ašaromis suprato, kad laikas baigėsi. Po šios nesėkmės, Ieva nusprendė toliau varžybose nedalyvauti.   

„Netikėtas žirgo elgesys prieš vieną iš kliūčių išmušė Ievą iš ritmo. Pridėkime psichologinį spaudimą ir taip jau gavosi, kad Ieva jodama pradėjo keisti mūsų iš anksto nusimatytą taktiką. Na o tada apėmė emocijos. Visi esame žmonės. Dirbsime toliau, kad ateityje geriau pasiruošti tokioms situacijoms,” – sakė Ievos Serapinaitės treneris Lukas Kontrimavičius.  

Deja, šis sportininkės sprendimas reiškia, kad Ieva nedalyvaus ir Pasaulio taurės finale, kuris vyks gegužės 22-26 d. Ankaros mieste, Turkijoje. Pasaulio taurės finale gali dalyvauti 3 aukščiausią Pasaulio taurių reitingą turinčios sportininkės iš vienos šalies. Lietuvos sportininkės reitinge rikiuojasi taip: Gintarė Venčkauskaitė 9 vieta, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė 13 vieta, Elzbieta Adomaitytė 27 vieta ir Ieva Serapinaitė 36 vieta.   

Paskutinis Pasaulio taurės etapas taip pat yra ketvirtosios sezono varžybos, kuriose sportininkai renka olimpinio reitingo taškus. Reitingo taškai nulems, kuris iš Lietuvos sportininkų vyks į Paryžiaus Olimpines žaidynes.  Šiuo metu olimpiniame reitinge Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 8 su 122 taškais, Gintarė Venčkauskaitė – 15 su 110 taškų, Ieva Serapinaitė – 49 su 59 taškais, Elzbieta Adomaitytė – 53 su 47 taškais. Po šio finišo, prie jau turimų olimpinio reitingo taškų, Gintarė pridės 39 taškus ir aplenks Laurą. Elzbieta Adomaitytė gaus 36 reitingo taškus ir reitinge aplenks Ievą.