Net trys Lietuvos penkiakovininkės – Pasaulio taurės finale 

Tik savaitei prabėgus po III Pasaulio taurės etapo Vengrijoje, Lietuvos penkiakovininkai vėl kaunasi paskutiniame Pasaulio taurės etape Bulgarijoje. Sofijos mieste vykstančiose varžybose į finalą pateko trys Lietuvos penkiakovininkės: Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė ir Elzbieta Adomaitytė.   

Pusfinalio varžybos žiūrovams pasiūlė labai gražių sportinių emocijų. Po nesėkmingo starto Egipte, kuriame užpuolė gripas ir dėl anginos praleisto Turkijos etapo, Ieva Serapinaitė Sofijoje nuo pat varžybų pradžios atrodė labai konkurencingai. Plaukimo rungtyje nuo lyderės atsilikusi vos 13 milisekundžių, bėgimo ir šaudymo rungtyje išbėgo iš pirmos pozicijos. Čia Ieva taip pat demonstravo puikią fizinę formą, vienas iš keturių šaudymo raundų laiku nustebino net varžybų komentatorius – 7,03 sek. Ieva finišavo 4 ir labai užtikrintai pateko į etapo finalą.   

Gintarė Venčkauskaitė savo gerbėjams irgi parodė nuostabią kovą. Bėgimo ir šaudymo rungtyje Gintarė startavo iš 12 pozicijos. Į finalą iš pogrupio patenka tik 9 sportininkės, tačiau žinant olimpietės kovingą charakterį, laukė gražus sporto reginys. Greitai šaudydama bei ritmingai bėgdama, nepaisant šlapios ir labai slidžios trasos, Gintarė lenkė vieną varžovę po kitos (tarp jų ir olimpinio aukso savininkę Kate French) ir finišavo 3.    

Bendroje įskaitoje A pogrupyje Gintarė ir Ieva turi tokį patį taškų kiekį ir atitinkamai dalinasi 3 ir 4 vietas.    

Elzbieta Adomaitytė startavo B pogrupyje. Fechtavimo rungtyje, bendroje įskaitoje jauniausia Lietuvos rinktinės narė užėmė 2 vietą, baseine šiek tiek atsiliko nuo lyderės prancūzės Elodie Clouvel ir į finalinę bėgimo ir šaudymo rungtį pateko 3 numeriu. Tačiau penkiakovėje niekas nėra baigta kol dar nekirsta finišo linija. Bėgimo ir šaudymo rungtyje dažniausiai vyksta atkakliausios kovos. Viena prasta šaudymo serija gali nulemti visų varžybų baigtį. Antra šaudymo serija Elzbietai truko daugiau nei 20 sek. ir sportininkė buvo nukritusi į pavojingą 7 vietą (tik 9 pirmos sportininkės patenka į finalą). Tačiau paskutinėje šaudymo serijoje sportininkė pademonstravo geležinę valią ir susikaupimą, kas jai padėjo finišuoti 3 savo pogrupyje.   

Šiame taurės etape taip pat startavę Lietuvos penkiakovininkai Titas Puronas ir Paulius Vagnorius, deja, į pusfinalius nepateko.    

Paskutiniame Pasaulio taurės etape dalyvauja daugiau nei 170 geriausių pasaulio penkiakovės atletų iš 40 pasaulio šalių. Du metus iš eilės Bulgarijos etapas buvo labai sėkmingas Ievai Serapinaitei: 2022 m. iškovotas auksas ir 2023 m. – bronza. Anksčiau, 2019 m., 2016 m. ir 2012 m. Laura Aasadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo net du aukso ir vieną sidabro medalius. 2004 m. Edvinas Krungolcas į Lietuvą iš Sofijos parvežė auksą.    

Pasaulio taurės etapo Bulgarijoje finalas vyks gegužės 12 d. sekmadienį. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti: UIPM arba Sport1 kanalu. Rezultatus galima rasti čia