5 vieta šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio jaunimo čempionate – Jonas Kalaminskas

Vakar, birželio 29 d. Aleksandrijoje, Egipte baigėsi Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame dalyvavo gausi net iš 7 sportininkų sudaryta Lietuvos penkiakovės jaunimo komanda: Anastasija Kančytė, Faustė Lukminaitė, Martina Rutkauskaitė, Emilija Nedzveckaitė, Jonas kalaminskas, Danielius Javensaper ir Lukas Gaudiešius.

Aukščiausią rezultatą Egipte pasiekė Jonas Kalaminskas, užėmęs 5 vietą. Jaunasis sportininkas nuo 4 vietoje esančio vokiečio Tim Leh atsiliko tik 3 taškais. Pasaulio čempionatą laimėjo egiptiečiai Moutaz Mohamed ir Moustafa Abouamer, pasidalinę pirmą ir antrą vietas. Jono stipriausia rungtis buvo naujasis kliūčių ruožas, kurį sportininkas įveikė per 26,44 sek., nuo nugalėtojo atsilikęs šiek tiek mažiau nei 4 sek. Bėgimo ir šaudymo rungtyje Jonas taip pat demonstravo puikią formą: net dvi šaudymo serijas įveikdamas per 8 sek.

Kitas lietuvis, kuris įveikė individualios rungties kvalifikacijos barjerą – Danielius Jevensaper liko 35.

Lietuvių komanda aktyviai dalyvavo ir komandinėse rungtyse. Martinos Rutkauskaitės ir Faustės Lukminaitės komanda užėmė 7 tarp 13 kitų komandų iš viso pasaulio. Stipriausiai merginos pasirodė kliūčių ruožo rungtyje, ją įveikdamos per 1 min. 39 sek. ir nuo lyderių egiptiečių Farida Khalil ir Zeina Amer atsilikdamos 20 sek.

Vaikinų komanda sudaryta iš Jono Kalaminsko ir Danieliaus Jevensaper estafetės rungtyje užėmė 6 vietą pasaulyje. Vaikinų konkurencija buvo didesnė, estafečių rungtyje dalyvavo net 20 komandų iš viso pasaulio. Lietuviai gerai fechtavo, surinkdami  24 dūrius ir po šios rungties buvo pakilę į 3 vietą. Tačiau kliūčių ruože nuo nugalėtojų vokiečių Moritz Klinkert ir Tim Leh atsiliko 14 sek. ir net neblogi plaukimo rezultatai nebepataisė situacijos – lietuviai į bėgimo ir šaudymo rungtį išbėgo 5, nuo lyderių atsilikę 25 sek. Tai ir lėmė 6 vietą komandinėje vyrų estafetėje Pasaulio jaunimo čempionate.

Mišri estafetės lietuvių komanda: Anastasija Kančyte ir Lukas Gaudiešius užėmė 11 vietą iš 13 komandų.

Lietuvos penkiakovininkų laukia įtemptas liepos mėnuo.

Liepos 2-7 d. Ankaroje, Turkijoje vyks Europos U17 čempionatas.

Liepos 2-8 d. Madeiroje – Europos biatlo/ triatlo/ laser run čempionatas.

Liepos 8-14 d. Europos čempionatas Budapešte.

Liepos 23-28 d. Europos U19 čempionatas Barselonoje.

Stebėkite mūsų socialinę mediją dėl daugiau informacijos.