Net dvi iš aštuoniolikos geriausių pasaulio penkiakovininkių – lietuvės

Ankaros mieste, Turkijoje vykstančiose Pasaulio taurės finalo varžybose Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė pateko į finalą. Pasaulio taurės finale dalyvauja 36 geriausios pasaulio penkiakovininkės. Prieš tai įvykusių 4 etapų reitingas nulėmė, kurios iš sportininkių varžysis šiose finalo varžybose.   

Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei pusfinalis buvo tarsi linksmieji kalneliai. Jojimo rungtyje A pogrupyje olimpietė gavo 7 baudos taškus už numestą kliūtį, tačiau tuojau pat tuos taškus atkovojo fechtavimo rungtyje. Plaukime nuo lyderių Laura atsiliko net vienuolika sekundžių, tačiau dar laukė bėgimo ir šaudymo rungtis, kurioje sportininkė visuomet parodo geležinę valią. Taip nutiko ir dabar. Nors šaudyti sekėsi gana sunkiai, Laura spurtavo paskutiniame rate, pasivijo ir aplenkė varžovę iš Korėjos bei išplėšė vietą finale.  

„Ne pirmą kartą dalyvauju varžybose Ankaroje ir čia man visuomet gana sunku. Turbūt kilometro aukštis virš jūros lygio daro savo. Kai po paskutinio šaudymo supratau, kad turiu aplenkti dar dvi varžoves jau tikrai galvojau, kad viskas. Bet susiėmiau ir liepiau sau dirbti. Labai džiaugiuosi, kad pavyko”, – nors ir po labai daug jėgų pareikalavusių varžybų, tačiau su šypsena sakė Olimpinio aukso savininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.  

B pogrupyje dalyvavusios Elzė Adomaitytė ir Gintarė Venčkauskaitė po įskaitinio fechtavimo šiandienos varžybas pradėjo antroje ir ketvirtoje vietose. Gintarė 200 m. plaukė per 2 min. 20 sek., Elzė – 2 min. 28 sek. Tačiau bėgimo ir šaudymo rungtis vėl buvo lemiama. Joje Elzė startavo užtikrintai, tačiau šaudyme pritrūko taiklumo ir į pirmąjį savo suaugusiųjų Pasaulio taurės finalą jaunoji sportininkė, deja, nepateko. Gintarei sekėsi geriau. Olimpietė startavo trečia, puikiai šaudžiusi, ji pakilo į pirmą vietą ir ten išsilaikė iki pat finišo.  

„Pirmus du ratus pasistengiau greičiau bėgti, o paskui šiek tiek pataupiau jėgas finalui, taigi labai džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti su treneriu užsibrėžtą planą. Jaučiuosi labai gerai, tačiau dėl finalų kažką prognozuoti labai sunku. Kiekviena rungtis gali pakišti koją. Penkiakovėje niekas nėra baigta kol nekertame finišo linijos”, – gerai nusiteikus pasakojo Gintarė Venčkauskaitė     

Pasaulio taurės finalo Turkijoje finalas vyks gegužės 25 d. šeštadienį. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti: https://uipm.tv/ arba Sport1 kanalu. Rezultatus galima rasti čia: https://www.uipmworld.org/event/uipm-2024-pentathlon-world-cup-0