Gintarė Venčkauskaitė Pasaulio taurės finale iškovojo aukso medalį   

Šiandien, gegužės 25 d. vykusiame Pasaulio taurės finale aukso medalį laimėjo Lietuvos penkiakovininkė, olimpietė Gintarė Venčkauskaitė. Pasaulio taurės finale dalyvavo 36 geriausios pasaulio penkiakovininkės. Į šias varžybas, pagal aukščiausius reitingus, jos atsirinko per 4, prieš tai vykusius, Pasaulio taurės etapus. Pasaulio taurės finale dalyvavo trys lietuvos penkiakovininkės: Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Elzė Adomaitytė. Jauniausioji sportininkė Elzė į finalą nepateko, o Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė po nesėkmingo jojimo, finale toliau nebedalyvavo.  

„Buvo labai gera diena,” – su džiaugsmo ašaromis sakė Gintarė Venčkauskaitė. „Labai džiaugiuosi, kad pavyko išmokti visas pamokas, kurias davė prieš tai buvę Pasaulio taurės etapai. Tai, manau, lėmė, kad šiandien tikrai jaučiausi labai stipriai ir įvykdžiau mūsų su treneriu planą šimtu procentu. Buvo šiek tiek neįprasta bėgti pirmai. Visą laiką jaučiau spaudimą iš vengrės ir neutralios atletės, kurios bėgo antra ir trečia, tačiau su šia įtampa susitvarkiau,” – apie varžybų eigą pasakojo olimpietė dabar turinti du Pasaulio taurės finalo medalius (2018 m. sportininkė yra laimėjusi bronzą).  

Po fechtavimo ir plaukimo rungčių Gintarė bendroje įskaitoje buvo nukritusi į šeštą vietą, taigi bėgimo ir šaudymo rungtyje startavo šešta. Tačiau jau po pirmojo rato, Gintarė bėgo pirma. Sėkmingos šaudymo serijos taip pat prisidėjo prie to, kad atstumas tarp jos ir artimiausios varžovės tik didėjo.  

Po laimėjimo Pasaulio taurės finale, Gintarė Venčkauskaitė prie savo olimpinio reitingo pridėjo 80 taškų ir labai užtikrintai lenkia arčiausiai esančia lietuvę Laurą Asadauskaitė-Zadneprovskiene. Olimpinio reitingo taškai lems, kurios iš Lietuvos penkiakovininkių važiuos į Paryžiaus olimpines žaidynes.  

Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei šis Pasaulio taurės finalas buvo ypatingai nesėkmingas. Burtais ištraukusi karštą žirgą, Laura bandydama su juo susitarti, po penktos kliūties pametė balnakilpę. Neturint pilnos kontrolės, žirgas parodė savo charakterį ir tiesiog išnešė Laurą iš jojimo ringo. Sportininkė toliau dalyvavo fechtavimo rungtyje ir gavo net keturis dūrius, tačiau to neužteko. Plaukimo rungtyje Laura nusprendė nebesivaržyti. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau yra laimėjusi Pasaulio taurės finalą 2012, 2015 ir 2019 m.  2011, 2014 ir 2017 m. jai pavyko parvežti į Lietuvą sidabrą.  

Iki olimpinių žaidynių, Lietuvos penkiakovininkai dar ruošiasi dalyvauti Pasaulio čempionate Kinijoje, kuris vyks birželio 9-16 d. Šių varžybų nugalėtojai iškovos bilietą į olimpines žaidynes.