Seniausios Baltijos šalių gimnazijos vėl susitiko sporto aikštelėse. „Ugnies linija“ čia jau kaip namuose! 

Vakar, po metų pertraukos, įvyko kasmetinės seniausių Baltijos šalių gimnazijų sporto varžybos. Šis tarptautinis projektas, gyvuojantis jau nuo 1960-ųjų, ir šiemet subūrė moksleivius iš trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – į bendrą šventę, kurioje netrūko nei azarto, nei šypsenų. 

Nuo 1961 m. mokiniai rungiasi krepšinyje, tinklinyje, stalo tenise, šachmatuose, o pastaraisiais metais – ir estafetėse, grindų riedulyje, plaukime. Šiemet šventinė atmosfera dar labiau sustiprėjo – nes viena iš dalyvavusių mokyklų, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, į tarptautines varžybas atsinešė dar vieną „slaptą ginklą“ – projektą „Ugnies linija“ su šaudymo ir bėgimo rungtimi! 

Kai penkiakovė įsilieja į tradiciją 

„Ugnies linija“ – tai bėgimo ir lazerinio šaudymo pažinimo projektas, kuris gimė 2024 m. lapkritį. Juo siekiama supažindinti mokinius su šiuolaikine penkiakove ir parodyti, kad sportas gali būti ne tik prakaitas, bet ir smagus žaidimas. Viena pirmųjų mokyklų, prisijungusių prie projekto, buvo būtent Vytauto Didžiojo gimnazija – ilgametė Baltijos šalių gimnazijų susitikimų dalyvė. 

Šiemet, atvykus į varžybas, mokiniai jau buvo „apšilę kojas“ – ne tik bėgime, bet ir šaudymo rungtyje. Projekto treniruotės tapo puikia papildoma motyvacija ruošiantis varžyboms. 

Šaudymo estafetė vyko trimis raundais: pirmajame visi 20 komandos narių paeiliui atliko po vieną šūvį, estafetę perduodami „pitaku“ – pliaukštelėjimu ranka. Komanda šaudė tol, kol surinko 20 taiklių šūvių. Antrajame raunde dalyvavo 10 narių, kiekvienas atliko po du šūvius. Finaliniame, trečiajame, etape varžėsi 5 greičiausi – kiekvienas turėjo kuo greičiau pataikyti 5 kartus. 

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės profesionalūs treneriai visą dieną aktyviai padėjo mokiniams, palaikė juos, davė patarimų, mokė šaudymo technikos bei padėjo komandoms išlikti susikaupusioms net įtempčiausiu momentu. 

„Kai „Ugnies linija“ tampa kasdiene mokyklos veiklos dalimi, o mokiniai ją atsineša net į tarptautinius projektus – supranti, kad pataikei tiesiai į dešimtuką,“ – sako projekto vadovė Vitalija Smirnovaitė.