Penkiakovės Baltijos taurės varžybų laimėtojai – A. Chafizova ir J. Kalaminskas

„Emocijų daug – esu laimingas. Smagu, kad sunkus darbas atsipirko, – sunkiai rinkdamas žodžius sakė penkiakovininkas Jonas Kalaminskas, savaitgalį triumfavęs Kaune vykusiose Baltijos taurės varžybose, – Buvo labai gera per apdovanojimus lipti ant laimėtojo pakylos laiptelio“.

Iš viso J. Kalaminskas (treneris Paulius Aleksandravičius) varžybose surinko 1542 taškus (fechtavimas – 257, plaukimas – 302, ekstremalus kliūčių ruožas – 324, „Laser Run“ – 659). Sidabro medalį iškovojo Paulius Vagnorius (treneris P. Aleksandravičius), surinkęs 1527 taškus. Bronza pasipuošė Nojus Chmieliauskas (treneris Artūras Kalininas).

„Labiausiai nudžiugino plaukimo rungties rezultatas, – po apdovanojimų džiaugėsi J. Kalaminskas. – Nors ir keliomis šimtosioms sekundės dalimis, bet pagerinau asmeninį šios rungties rekordą. O ir fechtavimo rungtyje visai neblogai sekėsi. Turbūt, šįkart buvo daugiau drąsos, nes varžybos vyko Kaune, kuriame dabar gyvenu ir treniruojuosi“.

Šį sezoną J. Kalaminskas persikėlė treniruotis į Kauną, pas trenerį P. Aleksandravičių.

„Atsirado daugiau motyvacijos sportuoti, – net nesuabejojo jaunasis sportininkas. – Žinoma, tenka sportui skirti daugiau asmeninio laiko. Be to, treniruotes reikia derinti su studijomis. Kas toliau? Tikiuosi dar pagerinti savo asmeninius rezultatus ir siekti svarbesnių pergalių“.

Moterų varžybas laimėjusi Anastasija Chafizova (treneris A. Kalininas) prisipažino, kad treniruotėse buvo tikrai išlieta nemažai prakaito. „Atrodo, sunkus darbas tikrai pasiteisino“, – po apdovanojimų šypsojosi vilnietė.

Iš viso ji surinko 1364 taškus (fechtavimas – 250, plaukimas – 282, ekstremalus kliūčių ruožas – 271, „Laser Run“ – 561). Sidabro medalį iškovojo Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, bronza pasipuošė Anastasija Kančytė (abi treniruojasi taip pat pas A. Kalininą).

„Šiose varžybose man tikrai viskas pavyko, – kalbėjo A. Chafizova. – Įprastai, kai po varžybų analizuoju startus, dažniausiai jau žinau, kur galėjau kažką padaryti geriau… Ir šios varžybos nėra išimtis. Tačiau šį kartą galime kalbėti tik apie smulkmenas, nes padariau viską, ką galėjau. Ypač likau patenkinta savo fechtavimu, kadangi tai mano silpnoji rungtis – šį kartą sugebėjau susikaupt ir pasiekti savo geriausią rezultatą“.

Sportininkė neslėpė, kad didžiausias jaudulys kamavo prieš ekstremalaus kliūčių ruožo rungtį.

„Esu žmogus, kuriam yra labai sunku susiimti, nusiraminti, bet šiose varžybose save raminau mintimi, kad startuoju jau ne pirmą kartą, buvo ir svarbesnių startų ir dabar man tiesiog reikia ramiai padaryti tai, ką jau moku, – pasakojo A. Chafizova. – Šįkart tai man padėjo, tačiau neturiu kažkokių universalinių būdų, kurie mane gelbėtų kiekvienose varžybose ir padėtų įveikti jaudulį“.

Penkiakovininkė atsiduso, sulaukusi klausimo apie artimiausius planus: „Laukia darbas“.

„Žinau, kur esu silpnesnė, žinau, ką turiu nuveikti treniruotėse. Dirbsiu ir jau kitą varžybų sezoną pasistengsiu visus nustebinti dar geresniais rezultatais“, – sakė A. Chafizova.

Visų amžiaus grupių prizininkai

U13 merginos

1. Kamila Jakubowska (Lenkija)
2. Anna Kazubska (Lenkija)
2. Saulė Skurvydaitė (Lietuva)

U15 merginos

1. Gabrielė Ūkanytė (Lietuva)
2. Agnė Ralytė (Lietuva)
3. Elinga Kondrataitė (Lietuva)

U17 merginos

1. Emilija Nedzveckaitė (Lietuva)
2. Martina Rutkauskaitė (Lietuva)
3. Emilija Ulinauskaitė (Lietuva)

U19 merginos

1. Anastasija Chafizova (Lietuva)
2. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (Lietuva)
3. Anastasija Kančytė (Lietuva)

Merginos (jaunimas)

1. Anastasija Chafizova (Lietuva)
2. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (Lietuva)
3. Anastasija Kančytė (Lietuva)

Moterys

1. Anastasija Chafizova (Lietuva)
2. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė (Lietuva)
3. Anastasija Kančytė (Lietuva)

U13 vaikinai

1. Dovas Baltrūnas (Lietuva)
2. Adam Falkowski (Lenkija)
3. Gabrielius Malūnavičius (Lietuva)

U15 vaikinai

1. Dominik Radomyski (Lenkija)
2. Žygis Petrulis (Lietuva)
3. Kajetan Szpryngiel (Lenkija)

U17 vaikinai

1. Kaspars Jubelis (Latvija)
2. Liutauras Valeika (Lietuva)
3. Massymilian Dobosz (Lenkija)

U19 vaikinai

1. Nojus Chmieliauskas (Lietuva)
2. Sief Soliman (Egiptas)
3. Džastinas Jasiulevičius (Lietuva)

Vaikinai (jaunimas)

1. Jonas Kalaminskas (Lietuva)
2. Paulius Vagnorius (Lietuva)
3. Nojus Chmieliauskas (Lietuva)

Vyrai

1. Jonas Kalaminskas (Lietuva)
2. Paulius Vagnorius (Lietuva)
3. Nojus Chmieliauskas (Lietuva)