Gintarė Venčkauskaitė Pasaulio taurės antrame etape finišavo keturiolikta  

Šiandien pasibaigusiose Pasaulio taurės etapo varžybose vienintelė lietuvė penkiakovininkė patekusi į finalą, Gintarė Venčkauskaitė finišavo 14. Paskutinėje bėgimo ir šaudymo rungtyje startavusi iš 18 pozicijos, Gintarė aplenkė keturias varžoves. Sportininkės treneris Paulius Aleksandravičius prieš varžybas sakė: „Pusfinalyje startavome taip pat iš 18 vietos, tačiau finale susitiksime su pačiomis stipriausiomis pasaulio sportininkėmis, todėl pakartoti pusfinalio rezultatą bus labai sudėtinga. Turime tikslą aplenkti 3-4 varžoves ir tai bus – tenkinantis rezultatas”.  

„Jau dabar tikrai galime sakyti, kad patirties startuoti gale turiu pakankamai”, – juokėsi Gintarė. „Stengiuosi tiesiog neleisti, kad tai veiktų mane psichologiškai, einu ir darau viską, ką reikia. Tiesiog dirbu. Turiu tikslą, žinau dėl ko visą tai darau ir tai visuomet palengvina momentus kai sunku”, – savo filosofija dalinosi olimpietė.  

Po šio finišo, prie jau turimų olimpinio reitingo taškų Gintarė pridės – 34. Olimpinio reitingo taškai bus svarbiausias faktorius, lemiantis, kuri lietuvė važiuos į Paryžiaus Olimpines žaidynes. Šiuo metu (šios varžybos neįskaičiuotos) olimpiniame reitinge Laura Asadauskaitė – 10 su 87 taškais, Gintarė Venčkauskaitė – 15 su 76 taškais. Kitos lietuvės: Ieva Serapinaitė – 33 su 58 taškais, Elzbieta Adomaitytė – 44 su 46 taškais.  

Lietuvos penkiakovininkės šiuo metu turi iškovojusios vieną iš dviejų galimų olimpinių kvotų. Antrąją gali iškovoti laimėję Pasaulio čempionatą (3 kvotos), kuris įvyks birželį Kinijoje, arba pagal olimpinį reitingą (6 kvotos).  

Kitos tarptautinės varžybos – trečiasis Pasaulio taurės etapas – kur bus galima stebėti Lietuvos penkiakovininkus Laurą Asadauskaitę- Zadneprovskienę, Ievą Serapinaitę ir Joną Kalaminską vyks jau kitą savaitę, balandžio 23 d. Budapešte, Vengrijoje.