Bėgimo ir šaudymo treniruotės Vilniaus mokyklose 

Įsivaizduokite – Vilniaus mokyklų moksleiviai galės „pasikelti“ savo fizinio ugdymo pažymį taikliai šaudydami.
Praėjusį ketvirtadienį pristatytas Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos projektas mokykloms skamba taip šauniai, kad, tiesą sakant, darosi šiek tiek gaila, jog nelankome mokyklos ir negalime dalyvauti patys.

Taigi, apie ką visa tai?
Trumpai tariant, federacija padovanos lazerinius pistoletus (taip, LAZERINIUS PISTOLETUS – dabar jau galite pripažinti, kad susidomėjote) Vilniaus mokykloms. Mokymuose mokytojai iš beveik 30 sostinės mokyklų, vadovaujami profesionalių trenerių Daliaus Strazdo ir Luko Kontrimavičiaus, pradėjo mokytis šaudyti ir bėgti. Šie užsiėmimai taps dvejų metų treniruočių programa net penkiose Vilniaus mokyklose. Ir ne, tai nėra paprastas „šok aukščiau, bėk greičiau, daryk geriau“. Čia kalbama apie strategiją, taiklumą, kantrybės valdymą – o tai dažnai sunkiau nei taikliai pataikyti į taikinį.

Kaip tai gali išgelbėti pasaulį?

Pirmiausia, lazeriniai pistoletai. Jau vien tai daro šį projektą daug įdomesnį nei bet kuris „Netflix“ realybės šou. Tačiau svarbiausia – šis projektas turi gilesnį tikslą. Jis ne tik populiarina šiuolaikinę penkiakovę, bet ir padeda vaikams rasti savo vietą po saule.

Per projekto pristatymą mokytojams projekto ambasadorė, olimpietė Gintarė Venčkauskaitė, pasidalijo jautria istorija. Ji papasakojo, kaip sportas padėjo jai paauglystėje išgyventi patyčias mokykloje. Penkiakovė tapo ne tik veikla, bet ir priemone ugdyti pasitikėjimą savimi, discipliną ir ryžtą. Argi ne to mes visi norėtume savo vaikams?

„Kai buvau vaikas, mokykloje supratau, kad norėdama išvengti patyčių turiu draugauti su „kietais“ klasiokais. Tačiau visi žinome, kad tokios draugystės ilgainiui neveda prie garbingų pasiekimų… Tuomet pradėjau sportuoti. „Kietiems“ draugams likdavo vis mažiau laiko, o naujaisiais draugais ir šeima tapo bendraamžiai sportininkai ir treneriai. Labai daug iš jų išmokau ir, esu tikra, kad jei ne jie, mano kelias būtų buvęs visai kitoks. Kaip dviejų mergaičių mama visuomet akcentuoju sporto svarbą. Ir tai nebūtinai turi būti profesionalus sportas – tiesiog judėjimas, teisinga mityba, charakterio ugdymas per sportą“, – dalijosi projekto ambasadorė Gintarė.

Kodėl šis projektas toks svarbus?

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija mato sportą kaip būdą ne tik ugdyti asmenybes, bet ir stiprinti nacionalinį identitetą. Vaikai, dalyvausiantys projekte, – tai ne tik galbūt būsimi sportininkai, bet ir žmonės, kurie supras, kas yra disciplina, komandinė dvasia, atsakomybė ir pilietiškumas.

„Siekiame ne tik stiprinti fizinio aktyvumo mokyklų programą, bet ir formuoti patriotišką, stiprią jaunąją kartą. Žinant mūsų geopolitinę situaciją, tokie projektai tampa daugiau nei aktualūs“, – sakė projekto vadovė Vitalija Smirnovaitė.

Ką darysime su visais šiais lazeriais?

Jau šią savaitę paskelbsime penkias Vilniaus mokyklas, kurios bus atrinktos dalyvauti dviejų metų programoje. 

Atrinkti programos dalyviai bus apmokyti profesionalių trenerių Daliaus Strazdo ir Luko Kontrimavičiaus. Šių mokyklų mokiniai šaudys, bėgs ir netgi varžysis tarpmokyklinėse rungtyse. Nuotoliniuose testuose vaikai, laikydami rankose lazerinius pistoletus, taikysis į taikinius ir stengsis pataikyti greičiau nei jų klasiokai (ir galbūt greičiau nei jų tėvai). 

2025-ųjų gegužę mokykliniai metai bus vainikuoti tarpmokyklinėmis varžybomis Vilniuje. Bet tai – tik pradžia. Jei viskas vyks pagal planą, ir pavyks pritraukti papildomo finansavimo, projektas išsiplės į daugiau mokyklų ir į kitus Lietuvos miestus Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų. Kai taip nutiks, turėsime ne tik šaudyti ir bėgti mokančio jaunimo, bet ir būsimą profesionalių atletų ar net karių kartą, pasirengusią ginti šalį ir sukurti geresnį pasaulį. 

Vaikai, lazeriai, sportas ir Lietuva. Kas galėjo pagalvoti, kad tai bus taip šaunu? 

Daugiau naujienų apie į projektą patekusias mokyklas – visai netrukus.