Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
24 Birželis 2023

Sekmadienį Krokuvoje vykstančiose Europos žaidynėse prasidės šiuolaikinės penkiakovės varžybos. Jose varžysis aštuoni Lietuvos sportininkai.

Į Lenkiją išvyko Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė, Ieva Serapinaitė, Elzbieta Guoda Adomaitytė, Titas Puronas, Lukas Gaudiešius, Paulius Vagnorius ir Nojus Chmieliauskas.

„Tai bus mano pirmosios Europos žaidynės, todėl jų labai laukiau, – sakė Londono olimpinių žaidynių čempionė bei Tokijo žaidynių prizininkė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Tikiuosi, parsivešiu daug gražių įspūdžių ir prisiminimų. Pasirengimas vyko pagal planą. Dabar svarbiausia iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes. Viską gali nulemti psichologinis nusiteikimas ir sėkmė“.

Europos žaidynėse bus išdalinta po aštuonis olimpinius kelialapius vyrų ir moterų varžybose. Tačiau šaliai bus įteiktas po vieną bilietą į Paryžių tiek vyrų, tiek moterų varžybose.

E. G. Adomaitytė prisipažino, kad per daug šio starto nesureikšmina. „Esu dėkinga, kad esu sveika ir galiu dalyvauti tokiose varžybose, – sakė sportininkė. – Pasirengimas niekada negali būti tobulas. Šis kartas – ne išimtis. Šį sezoną daug sirgau, galutiniu tašku tapo koronavirusas, kuris iš manęs atėmė labai daug jėgų. Dabar jau yra kaip yra, nieko negaliu pakeisti, todėl dirbome po truputį, akcentavome treniruočių kokybę, stebėjome jų kiekius – viskas labai palengva. Noriu mėgautis varžybomis ir būti sąmoninga, o reikiamu momentu sugebėti padaryti viską, ką galiu, išpildyti tikslus. Kas galėtų sutrukdyti? Išsiblaškymas, perdėtas jaudulys, o labiausiai – per dideli sau keliami lūkesčiai“.

T. Puronas teigė besidžiaugiantis, kad galės tapti didelės sporto šventės dalimi.

„Jaučiu didelį norą pasirodyti kuo geriau, – sakė sportininkas. – Pagrindinis pasirengimas buvo tarptautiniai startai suaugusiųjų varžybose. Treniruotėse darėme tai, ką visada darome ir akcentavome silpnąsias vietas. Pirmas tikslas – įveikti kvalifikaciją ir patekti į pusfinalį. Antras tikslas – patekti į finalą. Rezultatą labiausiai lems fechtavimas. Žinau, kad visi atletai atiduos visas jėgas ir kovos dėl olimpinio kelialapio. Todėl manau, kad fechtavimo rungtyje bus labai sunku“.

I. Serapinaitė džiaugėsi, kad šiuolaikinė penkiakovė tapo Europos žaidynių šeimos nare.

„Nauja patirtis, – šypsojosi I. Serapinaitė. – Europos žaidynės buvo vienas iš sezono prioritetų, todėl pasirengimas, galima sakyti, vyko nuo vasario mėnesio. Pasaulio taurės etapai leido mums pamatyti visas klaidas, suteikė laiko jas pataisyti. Daug dėmesio skyrėme techninėms rungtims. Tikslai? Tik aukščiausi! Visada važiuojame laimėti varžybas. Anksčiau galvodavome apie dešimtuką, penketuką, tačiau atėjo laikas, kuomet reikia galvoti tik apie aukštas vietas. Nepamirškime, kad Europos žaidynėse bus dalijami olimpiniai kelialapiai šaliai. Būtų smagu nudžiuginti sporto mylėtojus ir šiuolaikinės penkiakovės bendruomenę“.

Šiuolaikinės penkiakovės varžybos Europos žaidynėse vyks birželio 25 – liepos 1 dienomis.

04 Birželis 2023

„Dėl šio medalio dirbome daug, todėl džiaugiamės. Tai turėjo būti gera treniruotė prieš individualius startus, bet dabar turime aukso medalius“, – sakė Europos jaunių (U19) šiuolaikinės penkiakovės čempionate vaikinų estafetėse aukso medalius iškovoję Lukas Gaudiešius ir Nojus Chmieliauskas (treneris Artūras Kalininas).

Lietuviai iš viso surinko 1362 taškus (fechtavimas – 232, plaukimas – 314, ekstremalus kliūčių ruožas – 267, „Laser Run“ – 549). Sidabrą iškovojo prancūzai Karlas Furderer ir Dupuy Leriche Nathanas (1362), bronza atiteko italams Matteo Bovenzi ir Denisas Dagavriloaie (1327).

„Jau fechtavimo rungtyje pastebėjome, kad viskas visai neblogai sekasi, o vėliau jau viskas gavosi savaime“, – sakė N. Chmieliauskas.

Jau prieš estafečių rungtį buvo kalbama, kad lietuvių komanda – realiausia pretendentė kovoti dėl aukščiausios prabos medalių.

„Spaudimą pradėjau jausti būtent po fechtavimo, kuomet buvome treti, – nusijuokė L. Gaudiešius. – Vėliau, kai pradėjome bėgti, supratau, kad nebus labai sunku. Tik šiek tiek užtrukau šaudykloje. Kiek susivėliau“.

Tačiau L. Gaudiešius sugebėjo atitrūkti nuo persekiotojų ir N. Chmieliauskas bėgti pradėjo labai neskubėdamas.

„Tiesą pasakius, mačiau, su kuo man teks lenktyniauti, kuomet perimsiu estafetę. Žinojau, kad prancūzas labai stipriai bėga. Stresiuko buvo. Visi sako, kad turėjome didelę persvarą, tačiau galime paskaičiuoti – keturios klaidelės šaudyme ir viskas būtų apsivertę aukštyn kojomis. Patikėkite, buvo, ką veikti“, – sakė N. Chmieliauskas.

Tačiau jėgų įspūdingai peršokti finišo liniją dar buvo likę.

„Reikėjo tam pasilikti šiek tiek jėgų, – nusijuokė sportininkas. – Nemeluosiu, dieną prieš su Luku dar kalbėjome, kaip reikėtų finišuoti, jei bėgsime dėl aukso. Norėjome padaryti tai, ko dar niekas nėra padarę. Svarstėme peršokti, svarstėme lįsti po juosta. Gal kiti pasakys, kad per daug savimi pasitikime, bet mes daug dirbome ir treniravomės, todėl tikėjomės medalio“.

Priminsime, kad Europos jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionate estafetėse lietuviai iškovojo tris komplektus medalių: U17 amžiaus grupėje bronza pasipuošė Džiugas Klevas ir Liutauras Valeika bei Emilija Ulinauskaitė ir Emilija Nedzveckaitė, auksu šeštadienio vakarą pasipuošė N. Chmieliauskas ir L. Gaudiešius.

Europos jaunių pirmenybės vyksta vyks iki birželio 8 dienos Druskininkuose. Sekmadienį jaunieji šiuolaikinės penkiakovės talentai pradėjo individualias varžybas. Finalai vyks birželio 6-7 dienomis.

 

03 Birželis 2023

„Esame laimingos, nors buvo klaidų, kurias ateityje tikrai ištaisysime, – tik sužinojusios, kad iškovojo bronzos medalius Europos jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionate U17 amžiaus grupės merginų estafetėse sakė Emilija Ulinauskaitė ir Emilija Nedzveckaitė.

Iš viso varžybose lietuvės surinko 1155 taškus (ekstremalus kliūčių ruožas – 211, plaukimas – 296, „Laser Run“ – 648). Auksą iškovojo lenkės Hanna Jakubowska ir Olga Cisek (1250 tšk.), sidabras atiteko vokietėms Nadjai Farmand ir Amayai El-Masri (1242).

„Laser Run“ rungtį Emilijos pradėjo trečios, poziciją išlaikė E. Ulinauskaitė, tačiau E.Nedzveckaitė kiek užtruko paskutiniame šaudyme, todėl bėgant dėl medalio teko vytis Ukrainos atletę. Pavyti nepavyko, lietuvaitės jau buvo susitaikiusios su mintimi, kad liko per plauką nuo medalių. Tačiau netrukus nuskambėjo naujiena, kad Ukrainos komanda yra eliminuojama dėl varžybų taisyklių pažeidimo. Emilijos pakilo į trečią poziciją.

„Komandos pavadinimas? Mes jau net šūkį turime: „Viens, du, trys, Emilijos pavarys“, – džiaugėsi merginos.

Sulaukusi klausimo apie paskutinį šaudymą, kuris nelabai sekėsi, E. Nedzveckaitė pripažino, kad to nesitikėjo.

„Juk vakar per treniruotes atrodė viskas taip gerai, – sakė trenerio Artūro Kalinino auklėtinė E. Nedzveckaitė. – O dabar dėl streso viskas tiesiog susimaišė. Visai nepataikiau. Bet nieko tokio“.

„Bėgimas ją „ištempė... Vau, kaip skuodė, – tuoj pridūrė pas trenerį Paulių Aleksandravičių besitreniruojanti E. Ulinauskaitė. – Išbėgau iš starto trečiu numeriu ir vis kartojau sau, kad negaliu to paleisti. Žinojau, kad turime gerą poziciją. Bet ir aš užsibuvau šaudykloje. Vėliau lėkiau, perdaviau estafetę Emilijai“.

E. Nedzveckaitė paskaičiavo: „Kokio vieno rato pritrūko, būčiau tikrai pavijusi ukrainietę“.

Paklaustos, kas smagiau – išbėgti pirmai, ar finišuoti – merginos net nesusižvalgiusios išbėrė visą sistemą.

„Pirmas turi palaikyti poziciją...“ – tarė E. Ulinauskaitė.

„O antras neturi sufail'inti, – ranka į šaudyklą mostelėjo E. Nedzveckaitė. – Ir maksimaliai gerai finišuoti“.

Emilijos prasitarė, kad sunku patikėti, jog iškovojo Europos čempionato bronzą.

„Šokas“, – pripažino E. Nedzveckaitė.

„Bet mes džiaugiamės ne tik dėl medalio. Smagu, kad kiekvienoje rungtyje atidavėme visas jėgas, sugebėjome ganėtinai gerai pasirodyti visur. Tikrai ne medaliu džiaugiamės, o atiduotomis jėgomis. Pagerinome savo asmeninius geriausius rezultatus, Todėl viskas yra puiku“, – sakė E. Ulinauskaitė.

Kiek vėliau merginos pabrėžė, kad medalius padėjo iškovoti likimas. „Šįkart jis mums tikrai padėjo. Medalis – likimo dovana už įdėtas pastangas“, – pabrėžė E. Ulinauskaitė.

Godos Doroševaitės ir Adelės Venckutės komandą pirmenybėse užėmė 9-ą vietą (1122 taškai), o Faustės Lukminaitės ir Martinos Rutkauskaitės viltys kovoti dėl medalių žlugo po neįveikto ekstremalaus kliūčių ruožo.

Priminsime, kad tai yra antrasis lietuvių bronzos medalių komplektas. Pirmąją čempionato dieną po estafečių varžybų medaliais pasipuošė septyniolikmečiai Džiugas Klevas ir Liutauras Valeika.

02 Birželis 2023

„Pasaka, – trumpai nukirto Europos jaunių (U17) šiuolaikinės penkiakovės čempionato estafečių bronzą iškovoję Džiugas Klevas ir Liutauras Valeika. – Nuotaikos tikrai džiaugsmingos“.

Lietuviai varžybose iš viso surinko 1349 taškus: ekstremalus kliūčių ruožas – 266, plaukimas – 304, „Laser Run“ – 779 taškai. Aukso medaliais pasipuošė ukrainiečiai Oleksandras Klymenko ir Oleksandras Melnykas (1394 taškai), sidabras atiteko lenkams Bartoszui Szmytkei ir Krystianui Trepczykui.

Nemažai žiūrovų bei pačių sportininkų emocijų kainavo „Laser Run“ rungties finišas – D. Klevas finišo tiesiojoje spurtavo ir pabandė aplenkti Lenkijos sportininką, tačiau jėgų pritrūko.

„Po tokių finišų suprantame, kad rezultatas, kurį pademonstravome, yra labai geras, – sakė trenerės Galinos Šidiškienės auklėtinis D. Klevas. – O individualiose varžybose žadame pasistengti dar labiau“.

Vidmanto Vaičaičio treniruojamas L. Valeika prisipažino, kad stengėsi komandos draugą palaikyti iš visų jėgų. „Rėkiau, kiek galėjau, kol laukiau jo finiše, – pasakojo L. Valeika. – Bet ir pats atidaviau visas jėgas. Finiše, apsikeitime, lėkiau kiek įmanydamas, net seilės taškėsi į visas puses – taip norėjau Džiugui laimėti kuo daugiau laiko“.

Prisiminęs emocingą finišą D. Klevas teigė, kad kraujas buvo pradėjęs virti. „Girdėjau, ir Lenkijos sportininkas finišuodamas šaukė, vėliau paspaudėme vienas kitam ranką, – pasakojo jaunasis penkiakovininkas. – Juokinga, atrodė, kad finišas visiškai prie pat, tačiau aplenkti nepavyko. Yra kaip yra“.

„Bet esame labai laimingi“, – tuoj įsitraukė L. Valeika.

Vaikinai prisipažino, kad jausmas, jog galės pakovoti dėl medalių, aplankė po pirmosios – ekstremalaus kliūčių ruožo – rungties.

„Esame ištvermingi ir galingi lietuvaičiai. Jau po pirmosios rungties mąstėme, kad viskas bus gerai“, – sakė D. Klevas.

Juokais paklausti, kaip švęs, vaikinai nusijuokė: „Čempionatas tik prasidėjo, todėl laukia treniruotės ir miegas“, – nusišypsojo pirmenybių bronzininkai.

Leono Linkos ir Luko Lagunavičiaus komanda estafetėse užėmė 7-ą vietą (1322 taškai), Elanas Kondratas ir Simas Bucevičius užėmė 12-ą vietą (1236 taškai).

Rytoj (birželio 3 d.) Druskininkuose vykstančiame Europos jaunių čempionato estafetėse varžysis U19 vaikinai ir U17 merginos.

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!