Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]
27 Vasaris 2022

„Esu po atostogų, todėl nesijaučiu esantis geriausios sportinės formos. Nesitikėjau, kad galėsiu varžytis su draugais, kurie turėjo daug stovyklų, treniruočių, – prisipažino atvirojo Lietuvos jaunių šiuolaikinės penkiakovės taurės II-ojo etapo U19 amžiaus grupės laimėtoju tapęs Ugnius Kabelinskas.

Trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis surinko 1226 taškus (plaukimas – 286, fechtavimas – 260, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 680 taškų). Antrą vietą tarp U19 vaikinų užėmė Nojus Chmieliauskas (1218 taškai), trečias buvo Džastinas Jasiulevičius (1184 taškai).

„Visada rezultatai gali būti geresnis, – neabejojo U.Kabelinskas. – Šiandien aš džiaugiausi plaukimo rezultatu (2:12,47). Tačiau dar suprantu, kad kvėpavimas ir technika galėtų būti geresnė. Tik iš dalies esu patenkintas fechtavimo rezultatu, nes tikrai buvo bent keli „kvaili“ dūriai. Pirmą kartą bėgimo ir šaudymo rungtyje varžėmės pagal naują formatą – tai buvo nauja patirtis“.

DSC 2011

U19 merginų varžybose triumfavo kaunietė Tėja Pakinkytė (treneris P.Aleksandravičius), surinkusi 1011 taškų (plaukimas – 254, fechtavimas – 235, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 522 taškai). Antra buvo Ūla Andrejevaitė (998 taškai), trečia – Aleksandra Malasenoka iš Latvijos (974 taškai).

„Visada smagu laimėti, – šypsojosi T.Pakinkytė po apdovanojimų ceremonijos. – Bet dabar galiu prisipažinti, kad nesitikėjau tokios varžybų baigties, kadangi rezultatai nebuvo patys geriausi. Tačiau mano tikslas toks ir buvo – pirma vieta. Labiausiai bijojau dėl fechtavimo rungties, neretai pasitaiko „netyčiukų“ prieš silpnesnius varžovus, todėl jaudinausi ir bijojau „paslysti“. Bet dabar džiaugiuosi, nes pergalė suteikė daug motyvacijos ruoštis kitoms varžyboms“.

U17 vaikinų varžybose pergalę iškovojo vilnietis Lukas Cikanavičius (treneris Artūras Kalininas), surinkęs 827 taškus (plaukimas – 264, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 563 taškai). Jam kompaniją ant prizininkų apdovanojimų pakylos palaikė svečiai iš Airijos: antras buvo Jamie Hargadenas (810 taškų), trečias – Jedas Collinsas (809 taškai).

DSC 1986

Tarp septyniolikmečių merginų pergalę šventė Adelė Venckutė (trenerė Galina Šidiškienė). Šiaulių sportininkė surinko 736 taškus (plaukimas – 245, kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis – 491 taškas). Antra buvo Neda Dorosevaitė (727 taškai), trečia – Viktorija Truselevič (721 taškas).

„Esu labai patenkinta savimi, – po apdovanojimų sakė A.Venckutė. – Nesitikėjau, kad taip pasiseks. Varžybose atidaviau visas savo jėgas, ypač paskutiniame kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties rate, kai finišas buvo jau čia pat. Man pačiai visada labiausiai patikdavo bėgimas. Po truputį susidraugauju su šaudymu. Pamenu, kad pirmose varžybose labai jaudinausi prieš kombinuotą rungtį, tačiau dabar viskas kur kas geriau sekėsi. Treniruotėse skiriame labai daug laiko būtent šaudymo rungčiai“.

DSC 1756

Tarp U15 (100 m plaukimas ir 800 m bėgimas) vaikinų laimėtoju tapo kaunietis Juras Sandanavičius (545 taškai), antrą vietą užėmė Elanas Kondratas (537 taškai), trečias buvo Pavel Jurgelevič (520 taškų). Penkiolikmečių merginų varžybas laimėjo Meda Ramanauskaitė (500 taškų), antra buvo Liepa Milerytė ( 498 taškai), trečia – Vakarė Plikūnaitė (489 taškai).

U13 (50 m plaukimas, 400 m bėgimas) amžiaus grupėje tarp berniukų daugiausiai taškų surinko Mykolas Kimbaras, antras buvo Jokūbas Kaveckis (abu iš Telšių), trečias – vilnietis Dovas Baltrūnas. Mergaičių varžybas laimėjo Saulė Skurvydaitė, antra buvo Ugnė Matiukaitė, trečia – Elinga Kondrataitė.

25 Vasaris 2022

„Esu patenkinta, bet žinau, kad galėjo būti geriau“, – prisipažino atvirajame Vengrijos uždarų patalpų šiuolaikinės penkiakovės čempionate penktą vietą iškovojusi Ieva Serapinaitė.

Pirmenybių finalo fechtavimo rungtyje lietuvė surinko 247, jojimo 268, plaukimo 290, o kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje (12:17,27) 583 taškus. Iš viso sportininkės sąskaitoje finale – 1368 taškai. Auksą iškovojo egiptietė Salma Abdelmaksoud (1400 taškai), sidabrą britė Jessica Varley (1378 taškai), bronzą – Volha Silkina (1374 taškai).

„Turiu pripažinti, kad jojimo rungtyje pati padariau klaidą. Vienas nusukimas tikrai buvo mano klaida, o ne kaip dažniausiai, visi puola kaltinti žirgą, – nusišypsojo po finalo I.Serapinaitė. – To galėjo nebūti ir, galbūt, į Lietuvą būčiau grįžusi su medaliu. Taip, padariau klaidų, bet labai džiaugiuosi, kad pavyko patekti į A finalą, nes staigmenų tikrai netrūko. Tarp vyrų į finalą nepateko net du olimpiečiai“.

Pasirodymas Vengrijoje I.Serapinaitei tapo pažintimi su nauju varžybų formatu, pagal kurį sportininkams tenka varžytis kvalifikacijoje, pusfinalyje ir viską kartoti A arba B finaluose.

„Pirma diena, kvalifikacija, atrodė tarsi įprastas mūsų anksčiau buvęs pusfinalis. Viskas OK. Kitą dieną mes fechtavome, o vėliau laukė pusfinaliai, – skaičiavo dienas I.Serapinaitė. – Ir būtent pusfinalių diena man buvo sudėtingiausia, nes žinojau, kad reikia gerai pasirodyti, jei noriu patekti į savo pusfinalio TOP-7, bet tai dar nereiškė mano galutinio rezultato – prieš akis dar finalas, kuomet vėl reikės daryti tą patį. Ir žinojau, kad finale turėsiu viską padaryti dar geriau. Formatas? Kalbėjome su sportininkais ir visi, atrodo, sutarėme, kad viskas labai užtęsta. Tai labai pasijautė fiziškai. Sėdžiu dabar po varžybų ir galvoje tik sukasi mintis „Iš tikrųjų pavargau“.

Pasikeitė ir kombinuotos bėgimo ir šaudymo formatas: vietoj anksčiau įprasto 4x800 m. sportininkai varžosi 5x600 m. rungtyje.

„Tikėjausi, kad naują šios rungties formatą „pajausiu“ labiau. Bet dabar supratau, kad didelio skirtumo nepajaučiau, tačiau jausmas įdomus: anksčiau iškart įbėgdavome į šaudyklą ir pradėję bėgti galvodavome „liko trys šaudymai“, o dabar prabėgame, sustojame šaudykloje ir galvoje sukasi „och, dar tik pirmas šaudymas“, – nusijuokė sportininkė. – Psichologiškai atrodo visko daugiau, nors laiko atžvilgiu viskas trumpiau vyksta“.

Mėnesio pabaigoje I.Serapinaitė su treneriu Luku Kontrimavičiumi vyks į treniruočių stovyklą.

„Į varžybas Vengrijoje važiavome patikrinti naujo varžybų formato, o neįrodinėti, kokie esame stiprūs ir nenugalimi. Šis pasibandymas suteikė naujų idėjų dėl treniruočių sistemos, – sakė sportininkės treneris. – Reikia daugiau ištvermės, kad sportininkas galėtų nuolat išlaikyti vienodą tempą, supratome, kad naujas varžybų formatas reikalauja didesnio „jėgų bako“. Norisi, kad kitą kartą į finalą patekusi sportininkė rungtyse jaustųsi užtikrintai, o nebandytų žaisti „išgyvenimo“ žaidimą“.

20 Vasaris 2022

„Sezono pradžioje tokiu rezultatu esu tikrai patenkinta, – prisipažino Aurelija Tamašauskaitė, tik nužengusi nuo atvirų Lenkijos šiuolaikinės penkiakovės taurės I-ojo etapo varžybų prizininkų apdovanojimų pakylos. – Žinojau, kad važiuoju padaryti tai, ką šiuo momentu galiu geriausiai“.

Bendroje įskaitoje tarp moterų 25-ų lietuvė surinko 1973 taškus ir iškovojo sidabro medalį. Nugalėtojos taurė buvo įteikta lenkei Natalijai Dominiak (1410 taškai), trečią vietą iškovojo Ewa Pydyszewska (1371 taškai).

„Labiausiai esu patenkinta fechtavimo rungtimi, – sakė trenerio Artūro Kalinino auklėtinė. – Sugebėjau susikaupti ir sufechtuoti pakankamą taškų kiekį. Po fechtavimo rungties jau galėjau tikėtis prizinės vietos varžybose“.

Pasak sportininkės varžybų rezultatą sunku vertinti kaip žvilgsnį į ateitį. „Kadangi keičiasi varžybų formatas, – priminė sportininkė. – Prie jo reikės priprasti. Bet jau buvo galimybė išbandyti kai kuriuos pakeitimus ir Lenkijoje, tarkime, kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį 5x600 m. Pačiai buvo įdomu, kaip seksis, kai pasikeitė distancija ir pati starto pradžia, kuomet iškart reikia bėgti 600 metrų, o ne į šaudymo zoną“.

274254490 5496795243668690 7040598440059695617 n

A.Tamašauskaitė prisipažino, kad treniruotėse dabar bus daugiausiai dėmesio skiriama rungtims, kuriose sekasi sunkiausiai. „Plaukimas... Reikia tobulinti plaukimo techniką, taip pat padirbėti prie fechtavimo taktikos ir technikos“, – sakė A.Tamašauskaitė.

U22 vaikinų varžybų nugalėtojo taurė keliauja į Lietuvą. Ją iškovojęs Titas Puronas teigė besidžiaugiantis vis stabilesniais rezultatais.

„Tai reiškia, kad einame teisingu keliu“, – net neabejojo trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis.

Plaukimo rungtyje T.Puronas surinko 277 taškus (2:16,95) ir užėmė 29-ą vietą, fechtavime buvo antras (260 taškų), jojimo rungtyje – šeštas (295 taškai), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje pademonstravo trečią rezultatą (10:33,96). Galutinėje taškų lentelėje lietuvio sąskaitoje – 1499 taškai. Šis rezultatas leido užimti ir ketvirtą vietą bendroje (ir suaugusiųjų) įskaitoje.

Auksą tarp vyrų iškovojo Lenkijos sportininkas Kamil Kasperczak (1525 taškai), sidabru džiaugėsi Daniel Lawrynowicz (1521 taškai), trečią vietą užėmė Jaroslaw Swiderski (1499 taškai).

„Trečią vietą iškovojęs varžovas kirto finišo liniją greičiau. Man pritrūko vos kelių metrų, – apie plauką, skyrusį nuo bronzos medalio, sakė devyniolikmetis T.Puronas po varžybų. – Nelabai man sekasi bėgti sprintus, pats mėgstu bėgti greitai ir ilgai, o su sprintais... Šįkart nepakako jėgų aplenkti varžovo“.

274243038 5496419890372892 5645493819878817633 n

Nebuvo T.Puronas patenkintas ir plaukimo rungties rezultatu.

„Toli dar nuo asmeninio rekordo, bet neliūdžiu. Tiesą pasakius, pagal tai, ką pavykdavo padaryti treniruotėse, tokio rezultato ir tikėjomės. Savijauta kurį laiką neleido siekti aukštesnių rezultatų, – prisipažino T.Puronas. – Buvau apsirgęs žiemą, todėl prireikė šiek tiek laiko atsigauti. Tikrai nesijaučiau esantis geriausios sportinės formos“.

Be to, pats sportininkas prisipažino žinantis, kad privalo tobulėti šaudymo rungtyje. „Taip ir teko nuolat vytis varžovus kombinuotoje rungtyje. Bėgau greičiausiai, tačiau šaudymo rezultatas, na, tikrai labai prastas, – atsiduso T.Puronas. – Pats viską suprantu, žinau savo problemas ir dirbu treniruotėse, tobulėju. Jei noriu konkurencingai varžytis su vyrais, reikia būtinai gerinti rezultatą šaudyme“.

Bendroje vyrų įskaitoje Paulius Vagnorius užėmė 11-ą vietą, Nojus Chmieliauskas buvo 13-as, Kajus Marozas – 19-as, Lukas Gaudiešius – 20-as, Danielius Jevensaper – 25-as, Džastinas Jasiulevičius – 26-as, Ervinas Savickis – 29-as, Simas Bucevičius – 38-as.

Bronza tarp U22 merginų džiaugėsi Medėja Gineitytė.

Jojimo rungtyje klaidų nepadariusi sportininkė galutinėje taškų lentelėje surinko 1350 taškų. Bendroje įskaitoje – tai aštuntas rezultatas tarp moterų.

273851091 5494801953868019 498625266168898658 n

„Rezultatą vertinu gerai, bet žinau, kad galiu geriau, – sakė A.Kalinino auklėtinė. – Prieš išvykstant į varžybas nieko iš savęs nesitikėjau, nes buvo kiek sušlubavusi sveikata. Labai džiaugiuosi fechtavimo rungtyje pasiektu rezultatu. Dažniausiai su ja varžybose man kyla didžiausios problemos“.

Kiek nusivylusi sportininkė liko savo pasirodymu bėgimo ir šaudymo rungtyje (12:50,01, keturioliktas rezultatas tarp moterų).

„Šįkart čia buvo klaidų, kurias būtinai reikės ištaisyti, – teigė M.Gineitytė. – Pagal savo pajėgumą, manau, rezultatas varžybose pasiektas tikrai neblogas, bet dar yra, kur tobulėti. Tikiuosi, kitose varžybose galėsime kalbėti apie aukštesnius rezultatus“.

Tarp U17 merginų bronzą iškovojusi kita A.Kalinino auklėtinė Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė po varžybų prisipažino nesitikėjusi tokio rezultato.

„Smagu, bet kol kas dar sunku patikėti, kad esu trečia – keista ir neįprasta, – nusišypsojo jaunoji sportininkė. – Atrodė, kad varžybose nelabai sekėsi, nes buvau kiek nusivylusi šaudymo rezultatu, o ir plaukimo rezultatas nebuvo geriausias tarp dalyvių“.

274135518 5496794867002061 3137791472548548336 n

Plaukimo rungtyje sportininkė užėmė ketvirtą vietą (2:22,19, 266 taškai), kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje taip pat pademonstravo ketvirtą rezultatą (10:46,43, 484 taškai). Iš viso lietuvaitė surinko 750 taškų, kurie padėjo įsitvirtinti trečioje vietoje.

Nugalėtojos taure tarp septyniolikmečių merginų džiaugėsi Hanna Jakubowska (783 taškai), sidabrą iškovojo Aleksandra Kasperczak (758 taškai).

„Pasiektas rezultatas suteikė daug motyvacijos, žinau savo klaidas, žinau, ką dar reikia tobulinti, – kalbėjo G.Gudelytė-Gudelevičiūtė. – Su treneriu jau aptarėme, į ką kreipsime daugiau dėmesio treniruotėse. Šįkart varžybose labai nesisekė šaudymo rungtyje. Tiesiog reikia labiau susikoncentruoti – blaškiausi, nesutelkiau dėmesio. Reikės padirbėti. O ir plaukime buvo techninių klaidų. Apie tai pakalbėsime su plaukimo trenere, bet vis vien man labiausiai kliuvo šaudymo rungtis. Bet susitvarkysime, viskas bus tik geriau“.

Bendroje moterų įskaitoje Tėja Pakinkytė užėmė 22-ą, Ūla Andrejevaitė – 23-ą, Emilija Ulinauskaitė 29-ą, Adelė Venckutė – 43-ą vietą.

19 Vasaris 2022

„Negalėčiau pasakyti, kad praėjusių metų rezultatai mane labai džiugino, – atvirai prabilo šiuolaikinės penkiakovės atstovė Ieva Serapinaitė. – Žinoma, to nebūtų galima pasakyti apie Europos čempionatą, kuriame iškovojau auksą“.

Sportininkė neslepia mananti, kad kiekvienas naujas akcentas treniruočių procese visada gali pastūmėti į priekį, sukelti gerų idėjų ar pakeisti požiūrį į tam tikrus dalykus.

Šiais metais I.Serapinaitė pradėjo darbuotis su treneriu Luku Kontrimavičiumi.

„Mes esame jau seniai pažįstami, kartu sportavome, – sakė I.Serapinaitė. – Jis žino labai daug penkiakovės niuansų. Neatėjau ir nepasakiau „Man reikia rezultato“. Aš žinau, ko man reikia, todėl paprašiau Luko padėti sudaryti visas sąlygas tobulėti. Sutarėme labai paprastai – jis atėjo man pagelbėti, bet ir nesukelti chaoso treniruočių procese“.

Bėgimo niuansus I.Serapinaitei toliau padės tobulinti treneris Pavelas Fedorenko, fechtavimo paslaptis sportininkė gliaudys su Jurijumi Mašalo, o jojimo treniruotėse padės Vytautas Paznanskis.

„Tačiau man svarbu, kad šalia būtų treneris, kuris viską suvestų į vieną tašką, padėtų vykdant kitų trenerių sudarytas programas, – kalbėjo I.Serapinaitė. – Taip pat Lukas puikiai padeda plaukimo treniruotėse, kartais prisijungiu prie šalies triatlono komandos. Gal tik atrodo, kad Lukas yra vienas, tačiau jis turi visą komandą, su kuriame mes galime kartu sportuoti“.

L.Kontrimavičius anksčiau sportavo ne tik su I.Serapinaite, bet ir su Justinu Kinderiu, Pauliumi Aleksandravičiumi bei kitais atletais. Vėliau jis pradėjo vaikų plaukimo trenerio karjerą, o po kelerių metų prisidėjo ir vaikų triatlono treniruotės.

„Bet viena koja nuolat būdavau ir šiuolaikinėje penkiakovėje. Ir varžybas stebėdavau, ir kartais atvykdavau pajudėti į treniruotes kartu, – nusišypsojo L.Kontrimavičius. – O dabar radome bendrą kalbą su Ieva, sutarėme ir į penkiakovę žengiau dviem kojomis. Suprantu, su kokio aukšto meistriškumo sportininke pradėjau dirbti, tačiau norisi padėti siekti dar aukštesnių rezultatų. Be to, labai įdomu pamatyti, kaip mums seksis padėti vienas kitam tobulėti“.

Pasak L.Kontrimavičiaus, sportininkės treniruočių procese nėra daug keistinų dalykų.

DSC 8930 

„Su Ieva dirba geriausi specialistai, kuriais pasitikime – mums belieka komunikuoti, reaguoti į tam tikras situacijas, stebėti ir padėti sportininkei, kad visas procesas vyktų sklandžiai“, – teigė treneris.

Šeštadienį sportininkė su treneriu išvyko į varžybas Vengrijoje.

„Labai laukiau šių varžybų. Norisi išbandyti naują jų formatą. Galbūt, man bus naudinga, kad bėgimo distancija sumažės 200 metrų. Tai gali tapti privalumu man. Bet anksčiau buvo skiriama daugiau taškų plaukimo rungtyje, kurioje buvau stipresnė. Todėl labai laukiu ir noriu išbandyti naują formatą. Tačiau visas rungtis reikės įveikti tris kartus – tai neramina“, – nusišypsojo I.Serapinaitė.

Pagal naują formatą sportininkai privalės varžytis plaukimo, fechtavimo bei bėgimo ir šaudymo rungtyse kvalifikacijoje bei pusfinaliuose, o finale prisidės ir jojimas. Pasikeitė ir kombinuotos šaudymo ir bėgimo rungties formatas, apie kurį kalbėjo I.Serapinaitė. Vietoj anksčiau įprasto formato 4x800 m laukia pažintis su 5x600 m.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!