Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Pasaulio jaunimo čempionate – E.Adomaitytės bronza ir T.Purono penkta vieta, estafetėse iškovoti sidabro ir bronzos medaliai

09 Spalis 2022

„Esu labai patenkinta, nes man dar kartą pavyko iškovoti medalį pasaulio jaunimo čempionate. Taip, esu labai patenkinta, bet...“ – nutęsė bronzos medaliu planetos jaunimo (U22) šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse (Lenkijoje) pasipuošusi Elzbieta Adomaitytė.

„Su tokiu geru rezultatu fechtavimo rungtyje, su stipriu „Laser run'u“, su visa patirtimi, kurią turiu...Taip viską gerai pradėjus tikrai galėjau su savimi susitvarkyti ir geriau sušaudyti, – po apdovanojimų ceremonijos atviravo E.Adomaitytė. – Nesusitvarkiau, nesušaudžiau – čia yra mano klaida. Aš pykstu tik ant savęs. Kitos merginos buvo geresnės šaudyme, susitvarkė su nervais ir laimėjo. Tai yra mano problema ir aš pykstu tik ant savęs. Nesu nelaiminga, esu pikta ant savęs, kad nepadariau visko, ką moku. Sutrukdė nerimas ir jaudulys“.

Finale dvidešimtmetė lietuvė fechtavimo ir plaukimo rungtyse surinko po 254 taškus, jojime – 293, o „Laser Run“ – 583 taškus. Iš viso Luko Kontrimavičiaus treniruojama sportininkė surinko 1384 taškus. Čempione tapo prancūzė Rebecca Castaudi (1393), sidabrą iškovojo vengrė Rita Erdos (1387).

Sportininkė prisipažino, kad nerimas kišo koją ir pusfinalyje.

„Pusfinalyje buvau visiškai palaida – įbėgdavau į šaudymą be jokių užduočių, tiesiog išdegusi akis. Panika, nerimas, jaudulys, drebulys, – pabrėžė E.Adomaitytė. – Finale aš jau turėjau planą, nes per laisvą dieną pasitreniravome, sudėliojome visus akcentus, radau savo užduotis. Stovėdama prie starto linijos žinojau, ką turiu daryti, tačiau vėl pajaučiau didelį jaudulį, kad man vėl gali nutikti tai, kas trukdė pusfinalyje. Turėjau planą, tačiau... Matyt, pusfinalis sukėlė nemažą šoką, panika užsilaikė. Finale sušaudžiau geriau, bet tikrai ne taip gerai, kaip galiu“.

Vaikinų finale penktą vietą užėmęs Titas Puronas džiaugėsi savo pasirodymu: „Vienas geriausių startų, kokį esu turėjęs savo karjeroje“.

Pirmenybių finale trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis fechtavimo rungtyje surinko 242, plaukime 283, jojime 300, o „Laser Run“ rungtyje – 673 taškus. Iš viso lietuvis surinko 1498 taškus. Čempionu tapo vengras Mihaly Koleszaras (1516), sidabrą iškovojo egiptietis Mohamedas Elgendy (1512), bronza atiteko prancūzui Leo Boriesui (1504).

„Fechtavime sekėsi labai gerai – buvau tarp lyderių, nors galima būtų rasti, prie ko prikibti. Tarkime, paskutinis dūris buvo mano, bet sugedo mano laidas, nesuveikė, – šypsojosi T.Puronas. – Tai penkios sekundės, kurios, atrodo, galėjo lemti medalį. Žinoma, negalima taip skaičiuoti, gal būčiau geriau sufechtavęs, bet būčiau prasčiau pasirodęs jojimo rungtyje – skaičiuok neskaičiavęs. Buvo aišku, kad kiek pakrisiu lentelėje po plaukimo rungties“.

Tačiau sportininką tikrai nustebino varžovai – lietuvis nesitikėjo dar vienos pozicijos prarasti „Laser Run“ rungtyje.

„Žinojau, kad visi bėgs labai stipriai, kad bus sunku. Todėl džiaugiuosi, kad dar labiau nesmuktelėjau. Šiandien džiaugiuosi savo šaudymu. Man patiko. Plaukimas? Ką su juo daryti? Turbūt, reikia daugiau laiko praleisti baseine, – nusijuokė T.Puronas. – Spėju, plaukimas niekada nebus mano stiprioji pusė, bet tobulėju ir, tikiu, dar tikrai tobulėsiu“.

Pirmenybėse dalyvavo penki Lietuvos penkiakovininkai: šešiolikmetei Giedrei Gudelytei-Gudelevičiūtei, septyniolikmečiui Nojui Chmieliauskui bei Pauliui Vagnoriui nepavyko įveikti kvalifikacijos barjero.

Priminsime, kad pirmenybių duris lietuvaičiai atvėrė taip pat skambiai: T.Puronas ir P.Vagnorius iškovojo sidabro medalius vaikinų estafetėse. Paskutinę pasaulio čempionato dieną T.Puronas su E.Adomaitytė iškovojo bronzą mišriose estafetėse.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd