Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Penkiakovininkai išvyko į pasaulio čempionatą: „Nuotaika – kovinga“

24 Liepa 2022

„Norėčiau pademonstruoti geriausią savęs versiją. Esu tam pasirengusi ir nusiteikusi“, – net nebandė slėpti penkiakovininkė Ieva Serapinaitė, išvykusi į Egipte šiandien prasidedantį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatą.

„O kaip bus, pamatysime, – nusijuokė 27-ų sportininkė. – Kaip sakoma, treniruotėje ark ir mirk, o varžybose mėgaukis ir viskas bus OK. Todėl ir aš varžybose stengiuosi mėgautis ir parodyti, ką tai dienai sugebu geriausiai. Į pasaulio čempionatą keliauju visai neblogai nusiteikusi. Pasirengimas buvo geras, tikslingas, gal tik kiek karšto oro Vilniuje trūko, kad galėtume treniruotis Egipto sąlygomis. Tačiau visas darbas buvo padarytas, todėl tikimės geriausio. Visi akcentai buvo dėliojami ties bėgimu ir fechtavimu, nes man šios rungtys yra labai reikalingos, svarbios. Jų dėka galiu kovoti dėl aukščiausio rezultato“.

Pasaulio čempionatas vyks Aleksandrijoje (Egiptas) liepos 24-31 dienomis. Į pirmenybes išvyko penki sportininkai, lydimi trenerių Pauliaus Aleksandravičiaus, Artūro Kalinino, Luko Kontrimavičiaus, Vytauto Poznanskio bei Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinio sekretoriaus Justino Kinderio. Savo jėgas čempionate išmėgins I.Serapinaitė, Aurelija Tamašauskaitė, Elzbieta Adomaitytė, Medėja Gineitytė ir Titas Puronas.

26-ų A.Tamašauskaitė prieš čempionatą prisipažino, kad nuotaika – kovinga. „Todėl tikiuosi parodyti kuo geresnius rezultatus, – sakė sportininkė. – Pasirengimas vyko įprastai, likus kelioms savaitėms iki varžybų buvo įvairios užduotys, atkarpos, kurios padėjo organizmą „privesti“ prie varžybinės būsenos“.

A.Tamašauskatė ir M.Gineitytė startuos ir moterų estafetėse. „Prieš startą visada yra šioks toks jauduliukas, o šįkart tai nebus bet kokios varžybos, tai – pasaulio čempionatas. Tikiu, kad tikrai jausiu tą sveiką jauduliuką, kuris varžybose tik padeda, – sakė A.Tamašauskaitė. – Svarbiausia prieš varžybas neperstresuoti, nes tuomet galima perdegti ir neišpildyti visų savo lūkesčių. Pati niekada negalvoju apie rezultatą, tiesiog darau tai, ką moku geriausiai. Norėčiau sustartuoti kuo geriau ir pasigerinti savo asmeninius rekordus. Jei pavyks tai padaryti, bus ir geras rezultatas“.

Su nekantrumu starto pasaulio čempionato laukia ir dvidešimtmetis Titas Puronas. „Tai – pirmosios man tokio aukšto lygio varžybos, todėl laukiu. Labai smalsu ir įdomu, kaip seksis, – sakė penkiakovininkas. – Prieš pirmenybes treniravausi Lenkijoje organizuotoje stovykloje, kurioje galėjau fechtuoti su varžybose dalyvausiančiais vokiečiais, ukrainiečiais, lenkais. Tai buvo svarbiausia mano repeticija, nes būtent fechtavimas skirtis pasaulio čempionate nuo jaunimo lygio varžybų. Noriu padaryti viską, ką galiu. Taip pat tikiuosi pasisemti kuo daugiau patirties, kad kuo greičiau įsitvirtinčiau tarp suaugusiųjų“.

Kaupti patirtį bus sudarytos idealios sąlygos – T.Puronas su I.Serapinaitė startuos ir mišriose estafetėse.

Pagal čempionato grafiką moterų estafetės vyks liepos 25 dieną, vyrų bei moterų finalai – liepos 30 dieną, o mišrios estafetes – liepos 31 dieną. Vyrų bei moterų finalus tiesiogiai transliuos SPORT1.

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!