Naujienos

Europos čempionate sidabrą iškovoję jaunieji penkiakovininkai: „Esame stipri komanda“

14 Liepa 2022

„Fechtavime jau buvau „pagavęs nervą“, nes sekė ilgoka pralaimėjimų serija, bet sugebėjau atsitiesti. „Laser Run“ ir plaukimo rungtyse pagerinau savo asmeninius rekordus, todėl galiu sakyti, kad sekėsi tikrai gerai“, – nusišypsojo Europos U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionate septintą vietą individualiose varžybose užėmęs ir komandinėje įskaitoje sidabrą Lietuvai padėjęs iškovoti Ugnius Kabelinskas.

Krokuvoje vykstančiame Europos U17 bei U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionate dvyniolikmečių amžiaus grupėje besivaržę U.Kabelinskas (treneris Paulius Aleksandravičius), Nojus Chmieliauskas (treneris Tomas Makarovas) ir Lukas Gaudiešius (treneris Artūras Kalininas) komandinėje įskaitoje iškovojo sidabro medalius. Trise vaikinai surinko 3574 taškus. Aukso medaliai atiteko Prancūzijos trijulei Etienne Clergeau, Diego Lavillat ir Florent Schoenas (3641 taškai), bronza – jauniesiems italams (3573 taškai).

Pirmenybių finale U.Kabelinskas užėmė 7-ą vietą (1206 taškai), N.Chmieliauskas buvo vienuoliktas (1190 taškų), L.Gaudiešius – 15-as (1178 taškai), o Džastinas Jasiulevičius – 22-as (1148 taškai).

„Džiaugiuosi, kad gerai pasisekė fechtavimo rungtyje, suplaukti nepavyko... Net nežinau, kodėl. O bėgimas? Šiandien buvo tikrai sunku, – po apdovanojimų ceremonijos prisipažino N.Chmieliauskas. – Norėjau patekti į TOP-8, bet ir vienuolikta vieta džiaugiuosi“.

U.Kabelinskas teigė, kad medaliai komandinėje įskaitoje parodo, kad lietuviai yra tikrai stiprūs šiuolaikinėje penkiakovėje.

„Tai parodo, kad galime su kitais kautis ir dėl komandinio prizo, ne tik individualiai. Medalis – įrodymas, kad esame stipri komanda“, – sakė U.Kabelinskas.

Priminsime, kad sidabro medalius vaikinų estefetėse jau kiek anksčiau iškovojo L.Gaudiešius ir Dž.Jasiulevičius. Treti tuomet finišavo U.Kabelinskas ir N.Chmieliauskas, tačiau pagal varžybų taisykles ant apdovanojimų pakylos lipti galėjo tik viena nacionalinė komanda.

Jaunieji sportininkai teigė, kad ilgų atostogų po Europos pirmenybių treneriai tikrai neišleis. Jau po savaitės bus pradėtas pasirengimas rugsėjį Italijoje vyksiančiam pasaulio U19 čempionatui.

Krokuvoje vykusių pirmenybių U19 merginų finale Tėja Pakinkytė užėmė 27-ą vietą, Patricija Gudlevičiūtė buvo 35-a. Auksą tarp devyniolikmečių merginų iškovojo čekė Lucie Hlavackova, sidabru džiaugėsi britė Gabrielle Holland, o bronza atiteko lenkei Katažynai Debskai.

Devyniolikmečių mišrių estafečių varžybose T.Pakinkytė ir U.Kabelinskas užėmė šeštą vietą. Čia triumfavo Čekijos tamdemas L.Hlavackova ir Stepanas Surma.

Merginų U17 amžiaus grupės finale Neda Doroševaitė užėmė 15-ą, o Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė 16-ą vietą, Emilija Ulinauskaitė į finalą nepateko. Aukso medaliu tarp septyniolikmečių merginų džiaugėsi vengrė Emma Meszaros, sidabrą iškovojo jos tautietė Linda Haraszin, o bronza atiteko Turkijos jaunajai sportininkei Edai Ozrodop. Merginų estafetėse lietuvaitės (N.Doroševeitė ir G.Gudelytė-Gudelevičiūtė) užėmė 10-ą vietą.

Tarp septyniolikmečių vaikinų Simas Bucevičius ir Danielius Judokas į finalą neprasibrovė. Čia aukso medalį iškovojo prancūzas Karlas Furfereris, sidabrą – Mathisas Issaka Ide Large'as, bronza atiteko lenkui Bartošui Szmytke.