Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Į pasaulio taurės finalą išvykusi I.Serapinaitė išdavė šio sezono sėkmės receptą

21 Birželis 2022

„Laukiu varžybų, nes pasirengimas buvo labai tikslingas, todėl bus įdomu pamatyti savo fizinę formą. O bus įdomu ir dėl naujojo varžybų formato, nes pasaulio taurės finale reikės joti jau ir pusfinaliuose“, – sakė antradienį su treneriu Luku Kontrimavičiumi į Ankarą (Turkija), kur vyks pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalas (birželio 23-26 d.), išvykusi Ieva Serapinaitė.

II-ajame pasaulio taurės etape I.Serapinaitė užėmė 4-ą vietą, o iš III-ojo grįžo su aukso medaliu.

„Jaučiu didelę atsakomybę, tačiau žinau, jei viską padarysiu, kaip galiu geriausiai, turi viskas būti gerai, – teigė sportininkė. – Žinau, kad reikės fechtuoti, dėl plaukimo nesijaudinu, jei pavyks gerai sušaudyti, bus puiku. Stengiuosi net negalvoti, kad man gali nepasisekti, ar gali kažkas nepavykti. Tikiu savimi“.

I.Serapinaitė prisipažino, kad neramu buvo tik sezono pradžioje dėl naujojo varžybų formato.

„Tačiau viską išsibandėme atvirajame Vengrijos čempionate, nors pasaulio taurės etape viskas buvo kiek kitaip. Nerimo buvo dėl formato ir naujų varžybų dalyvių, – atviravo I.Serapinaitė. – Šį sezoną tikrai varžybose sutinkame daug naujų, dar nematytų, merginų. Dėl to kiek nerimavau prieš fechtavimo rungtį, kuri man yra labai svarbi. Kai atsiranda naujos dalyvės, pasimeti, nes nežinai, kaip jos fechtuoja, kaip elgiasi varžybose“.

Ramybė – būtent ji, pasak penkiakovininkės, yra svarbiausia palydovė varžybose.

Ne vieną kartą treneris L.Kontrimavičius jau pabrėžė, kad šį sezoną sportininkei netrūksta pasitikėjimo savimi, o ir naujasis formatas jai yra parankus.

„Jis man tinka, nes aš nemėgstu apšilimų, – nusijuokė I.Serapinaitė. – Mane visada reikia versti apšilinėti. O naujasis formatas diktuoja sąlygas, kad apšilimams nėra laiko. Tai reikalauja iš manęs mažiau fizinių jėgų. Prieš plaukimą anksčiau būdavo dvidešimties minučių apšilimas, vėliau – ilgas laukimas, prieš fechtavimą vėl valandą trunkantis apšilimas... Jėgos eikvodavosi. O aš nemėgstu plaikstytis ta energija. Todėl šis formatas man leidžia sutaupyti jėgas startams“.

Penkiakovininkė, pradėjusi kalbėti apie tobulėjimą pabrėžė, kad šiais metais tvirčiau jaučiasi bėgimo rungtyje. „Tačiau aš žinau, kad čia svarbiausia yra psichologinis tobulėjimas. Čia jaučiuosi daugiausiai sustiprėjusi, – sakė I.Serapinaitė. – Šį sezoną pradėjau su pokyčiais, pasikeitė treneris, puikiai sutariame, nėra jokių pykčių, jaučiuosi puikiai treniruočių procese. Kai jautiesi laisva, ateina ir rezultatai. Ramybė, susikalbėjimas su treneriu ir pasitikėjimas savimi – toks būtų mano šio sezono receptas“.

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!