Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

Lietuvos jaunieji penkiakovininkai išvyko į Europos čempionatą

19 Birželis 2022

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunimo (U22) rinktinė išvyko į Barselonoje birželio 19-26 dienomis vyksiančias Europos pirmenybes.

Šeštadienį į Ispaniją išvyko merginos – pernai Europos bei pasaulio jaunimo čempionatuose bronzos medalius iškovojusi Elzbieta Adomaitytė ir Medėja Gineitytė. Jau sekmadienį merginų laukia startai varžybų kvalifikacijoje.

„Jaučiuosi gerai, žinoma, treniruotėse visada pasitaiko ir lengvesnių akimirkų, ir sudėtingesnių situacijų, – prieš išvykdama sakė E.Adomaitytė. – Esu pasirengusi fiziškai. Bet dar prieš kelias savaites kiek silpniau jaučiausi dėl techninių rungčių, kadangi treniruočių procesas buvo pabiręs dėl sesijos universitete. Ko tikiuosi iš savęs? Kad ir kas benutiktų, noriu būti patenkinta savimi. Žinau, kad sugebėsiu iš savęs „išspausti“ viską, ką galiu, važiuoju į pirmenybes tam, kad galėčiau savimi didžiuotis“.

Nedidelę įtampa jaučianti prisipažino ir M.Gineitytė.

„Nemeluosiu, jaučiuosi kiek įsitempusi. Taip viskas sukrito – ir sesijos pabaiga universitete, ir treniruotės... Visur reikėjo suspėti ir viską reikėjo atlikti kokybiškai, – sakė aštuoniolikmetė sportininkė. – Kiekvienais metais dirbu ir stengiuosi tobulėti visose penkiakovės rungtyse, tačiau šiais metais labiau susigriebiau ties techninėmis sporto šakų pusėmis. Pirmenybėse tikiuosi, kaip visada, kaupti patirtį ir gerai praleisti laiką“.

Jaunoji sportininkė patikino, kad į startą ne visuomet pavyksta žengti „šalta galva“.

„Tačiau čia jau padeda paprasčiausias miegas ir... Sotus pilvas bei kruopštus daiktų susidėjimas prieš patį startą, – nusijuokė M.Gineitytė. – Tai man leidžia susikaupti ir nekyla jokios įkyrios mintys kaip „noriu miego“, „noriu valgyti“, „tikiuosi, viską susidėjau“.

Sekmadienį į Barseloną išvyko vaikinai – Titas Puronas, Paulius Vagnorius ir Nojus Chmieliauskas. Jų kvalifikacija – pirmadienį (birželio 20 d.).

„Daug dirbome ties šaudymu, tad tikiuosi, kad šioje, mano silpnojoje, rungtyje seksis geriau negu ankščiau, – sakė puikiai kelionės išvakarėse Lietuvos „Laser Run“ II-ajame etape pasirodęs dvidešimtmetis T.Puronas. – Sezono pradžioje pavyko išlaikyti pakankamai stabilų fechtavimo rezultatą, todėl tikiuosi, kad taip bus ir toliau aukštesnio lygio varžybose. Pirmenybėse tikiuosi pagerinti asmeninius rekordus plaukimo bei bėgimo rungtyse, o techninėse rungtyse – fechtavime, šaudyme ir jojime – laikysiuosi plano ir tikėsiuosi, kad pavyks jį įgyvendinti“.

P.Vagnorius teigė, kad šiais metais pavyko patobulėti bėgimo rungtyje. „Tuo tikrai galiu pasidžiaugti, – sakė sportininkas. – Pagerėjo ir šaudymo rodikliai, tvirčiau jaučiuosi fechtavime. Pirmenybėse norėčiau pagerinti savo asmeninius rezultatus, tačiau jokio spaudimo sau nedarau, o starte suprantu, kad nieko jau nebepakeisiu, tad ateinu ir „padarau savo“. Tikiuosi, pasisemsiu naudingos patirties ir varžybas baigęs turėsiu daugiau nei į jas tik atvykęs“.

Šiais metais Lietuvos čempionu tapęs N.Chmieliauskas neslėpė, kad nuotaika prieš pirmenybes – puiki.

„Tiesą pasakius, net nežinau, kodėl taip laukiu šio starto, galbūt, knieti pasivaržyti su kiek vyresniais penkiakovininkais, galbūt, laukiu tos Barselonos kaitros. Esu pats pasimetęs, bet starto laukiu nekantraudamas, – nusišypsojo septyniolikmetis. – Šiais metais jaučiuosi patobulėjęs visose rungtyse, bet labiausiai – fechtavime. Ne tiek taktiškai ir techniškai, tačiau pagaliau pradedu pasitikėti savimi. Atrodo, jau suprantu, kada verta nervintis, o kada ne. Manau, patirties nemažai įkrėtė organizuojamas tarptautinės stovyklos“.

Pasak N.Chmieliausko, pagrindinis tikslas Europos U22 čempionate – patekti į finalą, o jame – darbuotis iš visų jėgų.

„Kiti bus vyresni? Na, reiškia, turėsiu, iš ko pasisemti patirties, – nusijuokė sportininkas. – Mes, manau, tokie patys, tik kiti gal turės kiek daugiau patirties“.

Europos čempionato estafečių varžybose, planuojama, startuos T.Puronas ir E.Adomaitytė.

Į Barseloną su sportininkais išvyko treneriai Paulius Aleksandravičius, Artūras Kalininas, Pavelas Makarovas, Dalia Budavičiūtė, masažuotojas Jevgenijus Galuška ir Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės generalinis sekretorius Justinas Kinderis.

Rėmėjai ir mecenatai

Our website is protected by DMC Firewall!