Naujienos

J. Kinderis - 18-as, D. Vaivada - 33-as

13 Birželis 2021

Sekmadienį Kaire (Egiptas) vykusiame šiuolaikinės penkiakovės 2021 m. pasaulio čempionato vyrų varžybų finale Justinas Kinderis užėmė 18-ąją vietą, Dovydas Vaivada - 33-ąją.

Vyrai kovas pradėjo dar šeštadienį fechtavimosi pagrindiniu etapu. Jame puikiai pasirodė J. Kinderis, laimėjęs 24 kovas iš 35 (244 taškai) ir pasidalijęs 3-5 vietas su baltarusiu Ilja Palazkovu bei ispanu Aleixu Heredia.

Geriau už šią trijulę fechtavosi tik rusas Aleksandras Lifanovas (27 pergalės; 262 taškai) ir vengras Adamas Marosi (26; 256).

D. Vaivada laimėjo 15 kovų ir į savo sąskaitą įsirašė 190 taškų (25-27 vietos).

Sekmadienį sportininkai kovas pratęsė baseine. J. Kinderis laimėjo plaukimo rungties pirmąjį plaukimą (2 min. 09,82 sek.; 291 taškas), o bendrojoje rungties įskaitoje buvo 28-as.

D. Vaivada dalyvavo stipriausių plaukikų tarp penkiakovininkų penktajame plaukime, distanciją įveikė per 2 min. 3,58 sek. ir pelnė 303 taškus. Rungtyje kaunietis užėmė 8-ąją vietą.

Greičiausi baseine bvuo austras Gustavas Gustenau (2:00,48; 310), ukrainietis Pavlo Zvedeniukas (2:01.29; 308) ir korėjietis Wongtae Junas (2:02.33; 306).

Papildomame fechtavimosi etape D. Vaivada įveikė vengrą Richardą Bereczki, tačiau pralaimėjo vokiečiui Marvinui Dogue'ui ir savo sąskaitą papildė tik vienu tašku.

Tuo metu J. Kinderis sugebėjo įveikti visus tekusius varžovus ir tapo šio etapo nugalėtoju. Lietuvis paeiliui įveikė A. Heredią, I. Polazkovą, A. Marosi bei A. Lifanovą ir pelnė 4 taškus.

Po 2 rungčių bendrojoje įskaitoje J. Kinderis buvo ketvirtas (539), o D. Vaivada - 21-as (493). Varžybų lyderiais išliko A. Marosi (558), A. Lifanovas (556) ir I. Polazkovas (544), o į ketvirtąją vietą pakilo vengras Bence Demeteris (536).

D. Vaivada, jodamas žirgu Hollywood, pelnė 268 taškus iš 300 galimų. Kauniečio valdomas žirgas numetė 2 kliūtis (14 baudos taškų), kartą nešoko per kliūtį (10), o tai dar lėmė ir 8 sekundėmis viršytą 67 sek. laiko limitą.

J. Kinderiui teko žirgas Asil Masr, kuriuo išvakarėse nesėkmingai jojo Laura Asadauskaitė (255 taškai). Pirmas juo šiandien jojęs italas Duilio Carrillo pelnė vos 231 tašką, ne ką geriau sekėsi ir J. Kinderiui. Lietuvis numetė 3 kliūtis, per vieną kliūtį žirgas nešoko, laiko limitas buvo viršytas 21 sekunde, tad pavyko pelnyti vos 248 taškus.

Varžybų lyderiais prieš lemiamą - bėgimo ir šaudymo - rungtį liko A. Marosi (858), A. Lifanovas (856) ir I. Polazkovas (830).

Bėgant ir šaudant lietuviams savo pozicijų pagerinti nepavyko. J. Kinderis trasą įveikė per 12 min. 0,9 sek. (580 taškų; 16 vieta) ir bendrojoje įskaitoje liko 18-as (1367 taškai). D. Vaivada bėgimo ir šaudymo rungtyje buvo 34-as (12 min. 42 sek.; 538), o bendrojoje įskaitoje užėmė 33-ąją vietą (1300).

Pasaulio čempionu tapo pirmąją vietą išsaugojęs A. Marosi (1435), o antrąją vietą užėmė pirmąjį savo apdovanojimą elito lygio suaugusiųjų varžybose pelnęs A. Lifanovas (1426).

Tuo metu į trečiąją vietą šovė ir bronzos medaliu bei kelialapiu į Tokijo olimpines žaidynes džiaugėsi 21 metų egiptietis Ahmedas Elgendy (1417), paskutinę rungtį pradėjęs vos iš 15-osios vietos, tačiau tapęs jos laimėtoju (11 min. 16,90 sek.; 624).

VARŽYBŲ REZULTATAI

Pasaulio čempionatas baigsis pirmadienį mišrių estafečių varžybomis. Jose Lietuvai atstovaus Ieva Serapinaitė ir D. Vaivada.