Naujienos

[Masshead Itemid="539" background="images/inner/inner-jojimas.jpg"][/Masshead]

G. Venčkauskaitė tapo pasaulio rekordininke

07 Birželis 2021

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM) patvirtino, kad Gintarė Venčkauskaitė tapo bėgimo ir šaudymo rungties pasaulio rekordininke.

Pasaulio taurės finale Vengrijoje kaunietė 3,2km distanciją su 4 šaudymo ruožais įveikė per 11 min. 15,04 sek. ir pasiekė geriausią šios rungties rezultatą. Ankstesnis rekordas priklausė turkei Ilke Ozyuksel, kuri 2019 m. rugpjūčio 11 d. Europos čempionate trasoje užtruko 11 min. 22,69 sek.

„Varžybų metu galvojau tik kaip kuo greičiau pasiekti finišą. Tikrai nejaučiau, kad bėgu taip greitai, priešingai - jautėsi sunkios kojos. Bet gal būtent todėl, kad bėgau rekordo greičiu? - šypsojosi G. Venčkauskaitė. - Varžybose atiduodu 120 proc. savęs, o jau po finišo pasimato, kuri tą dieną buvo stipriausia. Rekordo labai nesureikšminu, nes jie - ne amžini. Bet įsirašyti į istoriją bent kuriam laikui yra smagu.“

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio rekordų sąraše svarbiausio rezultato - per varžybas surinktų taškų - kategorijoje puikuojasi kita Lietuvos sportininkė - Laura Asadauskaitė. Olimpinė čempionė 2016 m. Pasaulio taurės etape Romoje surinko net 1417 taškų.

Du rekordai Lietuvos sportininkėms priklauso ir jaunimo amžiaus grupėje. G. Venčkauskaitė buvo greičiausia 2009-2012 m. naudoto formato bėgimo ir šaudymo rungtyje (3 ratai po 1km; 11 min. 34,07 sek.; 2011 m. pasaulio jaunimo čempionato finalas Buenos Airėse), o Ieva Serapinaitė laimėjo daugiausia fechtavimosi kovų (29 pergalės iš 35 galimų; 2014 m. pasaulio jaunimo čempionato finalas Džonkuve).

PASAULIO REKORDAI

Pajėgiausi Lietuvos penkiakovininkai šiandien išvyko į Egipto sostinėje Kaire vyksiantį 2021 m. Pasaulio čempiontą. Faraonų šalyje moterų varžybose dalyvaus L. Asadauskaitė, G. Venčkauskaitė, I. Serapinaitė ir Aurelija Tamašauskaitė, o vyrų - Justinas Kinderis ir Dovydas Vaivada. Paskutinę čempionato dieną - birželio 14-ąją - mišrių estafečių varžybose jėgas išbandys I. Serapinaitė ir D. Vaivada.

Rėmėjai ir mecenatai

DMC Firewall is a Joomla Security extension!